ВАКС не захотів вирішувати долю речдоків у закритій справі голови ОАСК

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання детектива та прокурора про вирішення питання щодо речових доказів у кримінальному провадженні.
Павло Вовкфото: babel.ua

Вищий антикорупційний суд відмовився вирішувати подальшу долю речових доказів у межах закритого кримінального провадження за фактами можливої брехні в декларації голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка.

Таке рішення 17 грудня ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 12 листопада детектив НАБУ закрив справу про брехню в декларації Вовка через рішення Конституційного суду України, яким скасували відповідальність за цей злочин. У зв'язку з цим детектив просив вирішити подальшу долю речових доказів у справі. Однак суддя відмовила у задоволенні клопотання. Вона вказала, що справу вже закрито, а прокурор САП скасував арешт речових доказів, тому їх необхідно повернути власнику.

Нагадаємо, за версією слідства, Вовк не вказав у своїх деклараціях за 2015 і 2016 роки інформацію про користування житловим будинком площею 127,4 кв. м і земельною ділянкою площею 0,1597 га в селі Віта-Поштова в Київській області, які з 3 жовтня 2016 року зареєстровані на його колишню дружину.

Також детективи вказують, що очільник ОАСК не вказав у тих же деклараціях активи своєї колишньої дружини Світлани. Зокрема, йдеться про дохід, який вона отримала від здійснення підприємницької діяльності в 2015 році – 1 мільйон 541 тисяча 830 гривень та 2016-му – 1 мільйон 788 тисяч 400 гривень. Крім того, Вовк забув вказати, що користується автомобілем Audi Q7, який зареєстрований на його тестя.

У Бюро заявляють, що шлюб голови ОАСК розірваний рішенням Дарницького районного суду міста Києва від 12 травня 2015 року. Однак це не завадило колишньому подружжю спільно подорожувати за кордон. На думку детективів, подружжя Вовк із дітьми провело багато виїздів за кордон, що не співвідносяться з рівнем їхніх доходів. Органом досудового розслідування нібито було встановлено, що ані суддя Павло Вовк, ані його колишня дружина не мають достатніх офіційних доходів для придбання таких активів (земельної ділянки, житлового будинку й готівки – 30 тисяч доларів і 20 тисяч євро) і ведення такого способу життя. Тому тоді справу розслідували ще й за фактом незаконного збагачення.

Однак у лютому 2019 року Конституційний суд України визнав статтю про незаконне збагачення неконституційною.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: