НАБУ знову спробувало пришвидшити передачу до суду справи Ощадбанку

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив детективу та прокурору у задоволенні клопотання про встановлення захисту строку для ознайомлення з матеріалами слідства.
Максим Березкін

Вищий антикорупційний суд відмовився обмежувати сину колишнього народного депутата Станіслава Березкіна Максиму, дочці Вікторії та ще десятьом підозрюваним, а також їхнім адвокатам строк на ознайомлення з розслідуванням Національного антикорупційного бюро.

Таке рішення 14 січня ухвалив слідчий суддя ВАКС Тимур Хамзін, повідомляє «Слово і діло».

13 грудня 2019 року НАБУ і САП завершили слідство у справі Березкіна. Того ж місяця детектив відкрив захисту матеріали слідства. Загалом, за словами детектива, матеріали розслідування складають 376 томів, проте 179 з них є копіями перших 179 томів цієї справи. Тобто без дублювання загалом матеріали слідства складають 197 томів, а також речові докази.

Детектив просив суд обмежити строки на ознайомлення, оскільки сторона захисту зволікає з процедурою. Втім, вивчивши клопотання, суддя відмовив. Наразі причини такого рішення невідомі.

Нещодавно САП закрила дві справи стосовно екснардепа Березкіна в зв'язку з його смертю. Як відомо, за версією слідства, екснардеп Березкін у 2013-2014 роки організував злочинну групу, метою якої було заволодіння 20 мільйонами доларів Ощадбанку, виділених аграрному холдингу «Креатив» у вигляді кредиту. На той момент нардеп був фактичним контролером фірми, а його син – співзасновником. За версією слідства, після отримання кредитних коштів, у забезпечення якого були надані елеватор і фіктивний договір, вони відразу ж були виведені на рахунки швейцарської фірмі CREATIV TRADING SA й белізької компанії Quadra Commodities SA Limited за договорами купівлі-продажу товарів тропічної олії на зазначену суму.

При цьому фактична поставка не була проведена. Надалі 10 млн дол. перерахували Quadra Commodities SA Limited у латвійському банку ABLV Bank. Після цього 7,64 млн дол. перерахували кіпрському офшору Pricewaterhousecoopers Associates Ltd за купівлю фірмою Quadra Commodities SA Limited 100% акцій компанії Barcosta Ventures Limited, яка є власником 97% акцій ПАТ «Чорноморгідрозалізобетон». Інша частина вказаних кредитних коштів у розмірі 2,32 млн дол. була перерахована іншій белізькій компанії Titan LTD на рахунок у латвійському банку. За даними слідства, компанії CREATIV TRADING SA, Quadra Commodities SA Limited і TITAN LTD контролювались однією групою фізичних осіб.

Також Березкін сам підтвердив той факт, що він інвестував у купівлю заводу «Черноморгідрозалізобетон», під час свідчень у Верховному суді Белізу в 2015 році. За словами правоохоронців, зараз контрольним пакетом акцій «Черноморгідрозалізобетону» володіють син і дочка Березкіна.

Нагадаємо, Березкін вніс 15 млн грн застави. В результаті чого на нього поклали низку обов'язків. У грудні суд продовжив їх дію.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: