У Мінфіні допускають відмову від прямого фінансування МВФ через два роки

Читать на русском
У Мінфіні розраховують, що зможуть відмовитися від прямого фінансування держбюджету з боку МВФ вже до 2023 року.
фото LIGA.net

Пряме фінансування державного бюджету України за рахунок коштів Міжнародного валютного фонду має припинитися до 2023 року.

Такі наміри Мінфіну підтвердив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю виданню Der Standard, передає пресслужба відомства у вівторок, 19 січня.

Зовнішні запозичення: у кого і скільки грошей взяла Україна в 2020 роціУ 2020 році розмір зовнішніх запозичень України склав 179,9 млрд грн. Більшість коштів – від МВФ і розміщення єврооблігацій.

«Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, щоб ми могли позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежними щодо своїх запозичень», - сказав він.

Марченко нагадав, що зараз МВФ виділяє Україні гроші безпосередньо до держбюджету для фінансування дефіциту. А в Мінфіні хочуть, щоб фонд направляв гроші на резерви Національного банку, або тільки надавав технічну допомогу. Тобто, зберігаючи гарантії, що гроші будуть доступні в разі надзвичайної ситуації.

При цьому глава Мінфіну підтвердив, що Україна все ще «буде залежати від хороших новин від МВФ в 2021 році», щоб продовжувати співпрацювати з ЄС і Світовим банком і позичати гроші на ринку капіталу за прийнятними процентними ставками.

«Але ми хочемо змінити формат співпраці», - додав Марченко.

Нагадаємо, 11 січня місія МВФ відновила роботу з першого перегляду програми stand-by для України. Робота проходить в онлайн-режимі через пандемію.

У грудні стало відомо, що МВФ переніс два транші для України на 2021 рік.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: