Після пожежі в харківському будинку для літніх людей, де загинуло 15 осіб, президент Володимир Зеленський заявив, що виступає за законодавче врегулювання сфери надання соціальних послуг в Україні. Подібні масштабні пожежі не вперше трапляються в Україні. «Слово і діло» подивилось, на яких соціально значущих об’єктах сталися пожежі в 2016-2021 роках.
21 січня 2021 року в Харкові сталася масштабна пожежа у нелегальному будинку для літніх людей. Загинули 15 осіб, 5 постраждали. Врятувати вдалося дев'ятьох. Кабмін на доручення президента створив спецкомісію для розслідування трагедії.
Голова Нацполіції Ігор Клименко заявив, що ймовірною причиною смертельної пожежі могли стати ремонтні роботи газового обладнання. Задимлення розпочалося саме з газового лічильника.
Правоохоронці затримали власника будинку та перевіряють його причетність до переобладнань приватних будинків в аналогічні заклади. З’ясувалося, що в Харкові є щонайменше ще один такий будинок для літніх людей, де перебувало 24 людини і який також працював без дозвільних документів.
Окрім власника будинку затримали його орендаря з дружиною, яка там керувала та адміністратора вказаного закладу. Їх підозрюють у порушенні норм пожежної безпеки.
У місті через трагедію 22 січня оголосили жалобу. Наступного дня після пожежі на місце трагедії прибув президент Зеленський, який розпорядився оголосити 23 січня загальнонаціональну жалобу по всій країні.
П'ятеро постраждалих продовжують отримувати необхідну медичну допомогу. В одного чоловіка 65-років – сильні опіки 20% тіла, троє літніх людей – в задовільному стані. Ще одному чоловікові вдалося зняти загрозу отруєння чадним газом.
26 травня 2016 року через пожежу в нелегальному приватному будинку «Рідне вогнище» для літніх людей в селі Літочки Київської області загинули 17 людей. Серед жертв - один працівник персоналу.
За даними ДСНС, 18 людей врятували, п'ятеро потребували шпиталізації. Поліція відкрила справу про порушення норм пожежної безпеки, що спричинило загибель людей.
Власника будинку для літніх людей у селі Літочки затримали за підозрою в порушенні вимог пожежної безпеки. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 8 років. Однак інформація про подальше розслідування та покарання винних у загибелі людей у ЗМІ немає.
Загалом у 2016 році трапилося більше десятка пожеж у соціально значущих закладах, зокрема, у кількох лікарнях, школах, лікарні для психічно хворих, притулку для літніх людей, школі-інтернаті.
4 грудня 2019 року в Одесі сталася масштабна пожежа, яка розпочалася в будівлі, де розміщені Інститут морської біології НАН України та Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу (на вулиці Троїцькій, 25) та поширилась на іншу частину будівлі (вул. Пушкінська, 37), де розташовані низка державних наукових установ.
Внаслідок пожежі загинули 16 осіб та 32 постраждали. Серед загиблих - студенти і працівники коледжу, директор Інституту морської біології Борис Александров, співробітниця цього інституту та рятувальник ДСНС. Викладачці коледжу Ганні Бортюк та рятувальнику Сергію Шатохіну посмертно присвоїли звання Героя України — за героїзм і самопожертву, виявлені під час рятування людей.
В Інституті морської біології, зокрема, згоріли унікальні наукові колекції морських організмів, наукові архіви, бази даних і бібліотека.
Повністю знищений вогнем архів БТІ Одеси, який розташовувався на шостому поверсі. Будівля, де сталась пожежа, прибутковий будинок Асвадурова, є пам'яткою архітектури місцевого значення.
Тоді прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що пожежа сталася внаслідок займання побутового електрообладнання на третьому поверсі у приміщені коледжу, а «основними причинами є недбале ставлення керівництва та персоналу коледжу до протипожежної безпеки». У закладі були відсутні пожежна сигналізація та вогнегасники в кімнатах.
Раніше «Слово і діло» писало, що в МВС пояснили велику кількість загиблих у пожежі в Харкові.
Також ми писали, що пів сотні рятівників гасили пожежу на хімзаводі в Івано-Франківській області.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»