У Києві СБУ припинила діяльність псевдоброкерських центрів, які під виглядом торгів на міжнародних фондових біржах привласнювали кошти інвесторів.
Про це повідомили у СБУ.
Встановлено, що організатори створили мережу кол-центрів, де працювало близько 250 операторів. Для цього також було зареєстровано більше 150 акаунтів у соцмережах.
Шахраї використовували спеціалізоване програмне забезпечення для анонімізації дзвінків та імітації трансляції електронних торгів на міжнародних біржах.
«Після перерахування коштів через електронні платіжні системи зловмисники створювали клієнту «персональний кабінет», у якому демонстрували постійне зростання акцій в ціні і пропонували збільшити інвестиції», – йдеться в повідомленні.
Після рішення вкладника отримати свої гроші аферисти повідомляли йому про банкрутство компанії.
Другим напрямком протиправної діяльності було мікрокредитування. Вони неправомірно нараховували своїм «клієнтам», які не змогли вчасно погасити кредитні зобов'язання, штрафні санкції та пеню у розмірі більше 300% від суми кредиту.
Зазначається, що загалом ошукали близько 3 тисяч осіб.
Нагадаємо, що правоохоронці викрили групу хакерів у Харкові, які завдали шкоди європейським і американським банкам на суму близько 2,5 мільярди доларів.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»