Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду на 9 лютого кримінальне провадження про 21,36 млн грн збитків державного підприємства «Адміністрація морських портів України».
Таке рішення 3 лютого ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Під час засідання адвокат одного з обвинувачених подав клопотання про нерозголошення інформації щодо стану судового провадження. Проте судді йому відмовили. Інший адвокат просив суд постановити ухвалу щодо підготовки досудової доповіді і суд клопотання задовольнив. Також колегія долучила до справи скарги двох адвокатів на незаконні дії детектива НАБУ та прокурора САП.
Крім того, судді відмовили у скасуванні арешту майна обвинувачених, а також у задоволенні клопотання про зажадання документів. Після цього суд призначив наступне засідання на 15:00 9 лютого.
За версією слідства, у 2015 році підозрювані у змові організували закупівлю коштом державного бюджету послуг із будівництва причалу в Одеському морському торговельному порті у такий спосіб, що перемогу в ній здобула приватна компанія.
Ця компанія насправді не мала відповідного досвіду, а її пропозиція не відповідала умовам закупівлі. Під час виконання договору, в день фактичного початку виконання робіт, між директором компанії-переможця та директором компанії, яка здавала в оренду днопоглиблювальний караван, було підписано додаткові угоди, в яких суттєво збільшено вартість фрахту днопоглиблювального каравану. При цьому, обидві компанії, як з'ясувало слідство, контролювала одна особа.
В результаті, такі дії призвели до суттєвого збільшення вартості виконаних робіт, замовником яких була Одеська філія «АМПУ». Однак посадовці «АМПУ», зловживаючи своїм службовим становищем, підписали акти виконаних робіт і здійснили відповідний перерахунок коштів приватним компаніям. Внаслідок таких дій, як встановило слідство, держава в особі ДП «АМПУ» незаконно переплатила понад 21,36 млн грн.
За даними «Слово і діло», у цій справі НАБУ повідомило про підозру ексначальнику Одеської філії АМПУ Михайлу Соколову, Олексію Калюжному (головному інженеру ОФ АМПУ), Олексію Лагуткіну (директору фірми «ЛІГОС УА»), Едуарду Самелюку (ексдиректору компанії «Нові Технології-Україна») та Олександру Лазанюку, але заочно, оскільки він переховується за кордоном і перебуває в розшуку як підозрюваний в організації іншої справи – про заволодіння 247 млн грн АМПУ. Суд його заочно заарештував у тій справі. За даними слідства, Лазанюк є наближеною особою до колишнього народного депутата Сергія Фаєрмарка.
Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру п'яти особам у завданні збитків АМПУ в понад 21 млн грн. Пізніше суд обрав їм запобіжний захід.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»