Перший помічник керівника дирекції наукових місій NASA Томас Зурбухен під час брифінгу після успішної посадки марсохода Perseverance на Марс дуже емоційно та ефектно відреагував на це, власноруч розірвавши «план дій у надзвичайних ситуаціях».
Про це повідомляється на сторінці американського космічного агентства в Twitter.
«Кожного разу при запуску або приземленні ми отримуємо два плани. Один з них той, який ми хочемо реалізувати. Є ще другий план», - зазначив Зурбухен, знищуючи документ.
Також Зурбухен нагадав про завдання, які стоять перед марсоходом. В першу чергу Perseverance повинен доставити на Землю зразки гірських порід і реголіту Червоної планети.
«Ми не знаємо, що нам скажуть ці зразки з Марса. Однак те, про що вони можуть свідчити, є монументальним. Зокрема те, чи могло колись існувати життя за межами Землі», - зазначив він.
"Every time we do a launch or we do a landing, we get two plans. One plan is the one we want to do, and then there's that second plan." - #NASAScience's @Dr_ThomasZ celebrates a successful #CountdownToMars landing by ripping up the contingency plan. pic.twitter.com/pexxK5a07d
— NASA (@NASA) February 18, 2021
Нагадаємо, що 18 лютого марсохід Perseverance Національного управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) виконав успішне приземлення на поверхню четвертої планети Сонячної системи. Марсохід був запущений 30 липня 2020 року з космодрому у Флориді. Це - перший всюдихід, який доставить на Марс обладнання з забору елементів поверхні та збереже цікаві зразки для повернення на Землю наступною місією.
Також Ілон Маск розповів, що чекає туристів на Марсі.
«Слово і Діло» пропонує подивитися, який внесок в освоєння космосу внесли українські вчені, конструктори, інженери і як йдуть справи в космічній галузі сьогодні.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»