Справа Татарова: суд відмовився продовжувати строки слідства

Читать на русском
У справі про отримання хабаря, в якій фігурує заступник голови Офісу президента Олег Татаров, залишився всього лише один день дня завершення слідства у зв'язку з тим, що суд відмовився продовжити терміни.

У справі про отримання хабаря, в якій фігурує заступник голови Офісу президента Олег Татаров, залишився лише один день дня завершення слідства у зв'язку з тим, що суд відмовився продовжити терміни.

Про це повідомив «Українській правді» адвокат іншого підозрюваного в справі Максима Микита.

«У четвер (25 лютого - ред.) один раз суд вже не продовжив терміни. Але чомусь, в п'ятницю слідчий Служби безпеки України і заступник генпрокурора повторно подали клопотання на продовження. Сьогодні їм вдруге відмовили. Чому вони подали вдруге - незрозуміло, оскільки закон не передбачає право повторного звернення до суду з одним і тим же питанням», - зазначив правозахисник.

Терміни слідства закінчуються в понеділок, 1 березня. Правоохоронці мають завершити розслідування: або скласти обвинувальний акт, який згодом направлять до суду, або закрити справу. Станом на 14 годин підозрюваним не вручали обвинувальний акт.

Водночас на розгляді суду перебувають скарги двох фігурантів на підозри: Татарова та експерта Костянтина Дубоноса. Продовжувати терміни відмовився Шевченківський райсуд Києва. Слідство просило про це двічі. Правоохоронці пояснювали, що на цей час у справі ще не завершена експертиза.

У четвер, 25 лютого, за словами адвоката Габрієляна, проти продовження не виступала жодна зі сторін, в тому числі захист Татарова. Однак суд відмовив слідству.

Правоохоронці вдруге звернулися з таким проханням. Проте 1 березня суддя інша суддя теж відмовила у продовженні, пояснивши це тим, що не може винести рішення, яке суперечитиме попередньому.

Як відомо, НАБУ і САП заочно повідомили Татарову про підозру. Йому направили повістку про виклик до НАБУ, за якою він з'явився і одержав підозру особисто. Пізніше НАБУ і САП подали до суду клопотання про обрання запобіжного заходу Татарову у вигляді тримання під вартою із альтернативою 10 млн грн застави.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили експерту Костянтину Дубоносу про підозру в одержанні неправомірної вигоди від екснардепа Максима Микитася, а йому, відповідно, вручили підозру в наданні цієї вигоди. За версією слідства, Микитася у змові з колишнім посадовцем компанії «Укрбуд Девелопмент» домовився із Дубоносом про підробку експертизи, яку проводив ДНДЕКЦ у межах справи про заволодіння понад 81,5 млн грн Національної гвардії України.

На думку органів правопорядку, екснардеп через Татарова передав Дубоносу машиномісце вартістю в 250 тисяч гривень, а той, своєю чергою, вніс недостовірні дані до експертизи: занизив вартість житлового комплексу на Печерську з 81 до 7 млн грн. Тоді вказану експертизу призначив слідчий Національної поліції, який розслідував справу про заволодіння понад 81,5 млн грн НГУ. У цій же справі, згідно доказів, є листування, в яких фігурує заступник глави Офісу президента Олег Татаров.

За даними співрозмовників в органах правопорядку, напередодні вручення підозри Татарову генпрокурорка Венедіктова змінила групу прокурорів у справі і заблокувала цю процедуру.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: