Вищий антикорупційний суд продовжив до 17 травня строк дії обов'язків, покладених на бізнесмена Вадима Альперіна, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють в організації зловживань на митниці, створенні та очолюванні злочинної організації.
Таке рішення 17 березня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
«Клопотання прокурора про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного - задовольнити. Продовжити щодо підозрюваного строк дії покладених на нього обов'язків. Строк дії ухвали встановити до 17 травня, включно», – йдеться в рішенні.
Як відомо, суд взяв Альперіна під варту із заставою в 70 млн грн. Пізніше він вніс цю суму і вийшов із СІЗО під обов'язки. Щоправда пізніше порушив один із них, не здавши на зберігання ізраїльський паспорт, який дозволяв виїзд за кордон. Тому апеляційна палата ВАКС стягнула на користь держави 35 млн грн і збільшила його заставу до 76,6 млн грн. Пізніше суд знову поклав на Альперіна обов'язки.
У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП просив продовжити їхню дію ще на два місяці. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив і продовжив дію обов'язків до 17 травня. Так, Альперін зобов'язаний: прибувати за першим викликом; не відлучатися за межі території України без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування із будь-якими особами щодо обставин, викладених у підозрі та здати на зберігання закордонні паспорти.
Нагадаємо, за версією слідства, Альперін створив і очолив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.
Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»