У Мінсоцполітики розповіли про розмір максимальної та мінімальної пенсії в Україні.
Про це повідомила профільний міністр Марина Лазебна, пише 24 канал. Також вона зазначила, як стаж впливатиме на виплати пенсіонерам.
В Україні отримують пенсію менше 2 тисячі гривень 1,8 мільйона українців, але в минулому 2020 року ця цифра становила 4,2 мільйона населення.
«Ми більшу частину перевели за цю ганебну рису. І в подальшому над цим працюємо», - зазначила Лазебна.
У квітні 2020 року за ініціативи президента України було нараховано «карантинну тисячу гривень» населенню, яке отримує пенсію менше 5 тисяч гривень. Мета ініціативи - забезпечення українців засобами індивідуального захисту, продуктами тощо.
Стаж до 2000 року враховує:
- службу в армії,
- навчання в вищих навчальних закладах.
Стаж з 2000 року враховується тільки якщо за нього було сплачено страхові внески, тобто за принципом страхової солідарної системи.
Розмір пенсій
- 1769 гривень - отримують ті, хто не має стажу.
- 2200 гривень - отримують ті, хто має повний страховий стаж.
- 2400 гривень - отримують ті, кому 65 років.
- 2600 гривень - отримують пенсіонери, яким за 80.
«Тобто кожна вікова група має свою мінімальну пенсійну виплату. Немає стажу у людини, але є право - ми платимо цю суму, але її індексуємо два рази на рік - в липні та в грудні. Не набагато, за можливостями, але це робимо», - розповіла Лазебна.
Також з 1 квітня 2021 року українцям підвищили пенсійний вік і висунули нові вимоги до стажу. Тепер жінки зможуть йти на заслужений відпочинок з 60 років.
Лазебна вважає, що в Україні має бути індексація пенсій за одним уніфікованим правилом для всіх пенсіонерів. Тобто не може такого бути, коли мінімальні пенсії індексуються, а максимальні ні.
В Україні немає пенсій більш 17,690 гривні. Міністр зазначила, що уряд виправив вже виключення для окремих категорій у новому законопроекті.
Раніше Лазебная заявила про проблеми з перерахунком пенсій для військових.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»