23 квітня Україна отримає 367 тисяч доз вакцини від AstraZeneca-SKBio. «Слово і діло» уже розповідало, що відомо про цю вакцину та яка зараз ситуація зі щепленнями. Водночас головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що трудові колективи також можуть записатися на щеплення. Як це зробити і що для цього потрібно ‒ далі у статті.
Які компанії можуть вакцинувати працівників
Організовані колективи в Україні, які мають у своєму штаті понад 50 охочих вакцинуватися, можуть подати заявку на колективне щеплення проти коронавірусу. Вакцинацію проведуть, якщо у мобільної бригади буде достатня кількість вакцин (не більше 100).
«Важливо, що за один день бригада може зробити орієнтовно 100 щеплень. Тож враховуйте це при подачі заявок», ‒ зазначив головний санлікар Віктор Ляшко.
Якщо у вашій компанії понад 100 працівників, то можете подавати список і з більшою кількістю працівників. У такому разі бригада приїде двічі.
Як вакцинуватися, якщо у компанії менш як 50 людей
Якщо штат ваших працівників не налічує навіть 30 осіб, але ви хочете провести колективну вакцинацію, то така можливість є. У контакт-центрі «Слово і діло» повідомили, що в такому разі маленькі компанії можуть об’єднуватися і подавати спільну заявку. Однак у день щеплення усі охочі повинні прийти в приміщення тієї компанії, яка може забезпечити процес вакцинації.
У разі, якщо 50 охочих не назбиралося, тоді МОЗ радить записуватися до листа очікування вакцинації індивідуально. Зробити це можна у додатку «Дія» або за номером 0 800 60 20 19.
Також варто звернутися до сімейного лікаря, який в разі наявності залишкових доз, запросить вас на щеплення.
Як записатися на колективне щеплення
Заявку на колективну вакцинацію можна залишити через контакт-центр за номером: 0 800 60 20 19.
Перед записом треба:
- визначити відповідальну контактну особу з питань вакцинації;
- скласти поіменні списки охочих вакцинуватися;
- забезпечити приміщення для вакцинації та медичного спостереження після вакцинації згідно з вимогами МОЗ.
Як підготувати приміщення для вакцинації
Мобільна група має приїхати у компанію, де організатори заздалегідь підготують усе необхідне для проведення імунізації.
Умови, які мають бути дотримані у приміщенні для вакцинації, відповідно до рекомендацій МОЗ:
- чистота та хороше освітлення;
- віддаленість від будь-яких виробничих площ або відкритих просторів із робочими місцями;
- вентиляція для постачання свіжого повітря (припливна вентиляція, вікно тощо);
- достатня площа для комфортної роботи мобільної бригади з вакцинації у складі щонайменше трьох осіб;
- наявність кушетки для пацієнтів, стільців та столів для роботи мобільної бригади;
- наявність столика, що може вмістити одну невелику сумку-холодильник (термоконтейнер), ін’єкційні матеріали та коробку для безпечної утилізації шприців;
- доступ до місця для гігієни рук (до рукомийника) та наявність спиртовмісного антисептика і дезінфектанта для оброблення столика, де розгортається місце підготовки вакцини для щеплення;
- доступ до Wi-Fi.
Також потрібне приміщення для медичного спостереження протягом 30 хвилин після щеплень, яке може вмістити 5-10 людей.
Під час проведення вакцинації обов’язково використовувати засоби індивідуального захисту – маски, які закриватимуть рот та ніс (по 1 шт. на кожного працівника на кожні дві години).
Чим вакцинуватимуть працівників компаній
У контакт-центрі зазначила, що наразі немає чітко визначеної вакцини, яку будуть використовувати для колективів. Усе залежить від того, який препарат буде у мобільної бригади, що здійснює імунізацію.
Зазначимо, що зараз в Україні використовуються препарати компаній BioNTech/Pfizer (117 тис. доз), Sinovac Biotech (215 тис. доз CoronaVac) та CoviShield від Oxford/AstraZeneca (500 тис. доз).
Нагадаємо, в Україні на офіційному рівні затверджено план вакцинації населення від коронавірусу. Так, до кінця 2021 року Уряд планує зробити 47 878 388 щеплень.
Раніше ми розповідали, які стратегії вакцинації обрали країни, що стали лідерами за темпами щеплень своїх громадян.
«Слово і діло» щодня відстежує темпи вакцинації в Україні, яка розпочалася 24 лютого 2021 року. Як кампанія з вакцинації розгортається в областях, можна переглянути на нашій інфографіці.
Софія Телішевська, спеціально для «Слово і діло».
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»