Комітет з питань закордонних справ Палати представників США рекомендував американським конгресменам прийняти законопроєкт H. R. 922, який на законодавчому рівні забороняє уряду США визнавати суверенітет Росії над окупованим українським Кримом.
Про це повідомляє «Укрінформ».
«Акт про невизнання анексії Криму - це життєво важливе законодавство, що забороняє уряду Сполучених Штатів здійснювати будь-які дії або розширювати будь-яку допомогу, яка означала б визнання претензій Росії на суверенітет над Кримом», - заявив голова комітету Грегорі мікс.
Конгресмен додав, що російська агресія 2014 року проти України, в результаті якої був окупований Крим, не може бути визнана Сполученими Штатами.
Конгресмен Джеральд Коноллі, автор законопроєкту, зазначив, що амбіції Путіна, попри спроби США обмежити Російський апетит, тільки ростуть.
«Саме тому цей законодавчий акт є важливим кроком і вираженням позиції Конгресу США», - зазначив Коноллі.
Конгресмен нагадав, що раніше норма про невизнання суверенітету РФ над Кримом вносилася в кожен військовий бюджет США, але тепер вона вноситься на постійній основі окремим законом.
24 березня президент України Володимир Зеленський затвердив Стратегію деокупації та реінтеграції Криму, яка передбачає, зокрема, створення Кримської платформи. Згідно зі стратегією, Україна наполягає на демілітаризації та денуклеаризації Кримського півострова і приділяє особливу увагу створенню міжнародної платформи, метою якої є повне звільнення Криму від Російської Федерації.
Установчий саміт Кримської платформи пройде 23 серпня 2021 року в Києві, напередодні 30-річчя Незалежності України. Також багато європейських і світових лідерів вже дали попередньо згоду на участь у саміті Кримської платформи. При цьому Міністерство закордонних справ України не розголошуватиме інформацію про лідерів іноземних держав, що дали згоду на участь в установчому саміті, аж до дати початку саміту в серпні.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»