$5 млн хабаря керівництву НАБУ і САП: справу залишили в антикорупційному суді

Читать на русском
Апеляційна палата розглянула клопотання адвокатів в інтересах обвинувачених про направлення матеріалів кримінального провадження з антикорупційного суду до іншого.
апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася забрати з ВАКС кримінальне провадження про спробу підкупу за 5 млн доларів керівництва НАБУ і САП в інтересах колишнього міністра екології Миколи Злочевського.

Таке рішення 13 травня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Відмовити у задоволенні клопотання адвоката Штокалова Єгора Андрійовича, який діє в інтересах обвинуваченого (Андрія Кічі – ред.) про направлення матеріалів кримінального провадження з Вищого антикорупційного суду до Шевченківського районного суду міста Києва», – йдеться в рішенні.

У клопотанні адвокат Кічі стверджував, що ця справа підсудна антикорупційному суду, оскільки не відповідає вимогам частини 5 статті 216 Кримінального процесуального кодексу. На його думку, жодний з обвинувачених не є спеціальним суб'єктом, визначеним у пункті 1 ст. 216 КПК України. Також кримінальне провадження нібито не підпадає під умови, передбачені п. 2 ч. 5 ст. 216 КПК. Однак, судді встановили, що справа підсудна антикорупційному суду, оскільки хабар передавали заступникові генерального прокурора-керівнику САП, який є спецсуб'єктом.

Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили Злочевському про підозру в організації надання $5 млн неправомірної вигоди їхнім керівникам за закриття справи про заволодіння рефінансуванням Національного банку Реал банком, де підозрюваним є й ексміністр екології. Пізніше його оголосили в розшук. Після цього Злочевського заочно взяли під варту.

До цього НАБУ затримало трьох осіб за підозрою в дачі хабаря Холодницькому і директору Бюро Артему Ситнику в розмірі 5 млн доларів. За версією слідства, Андрій Кіча, Олена Мазурова та Микола Ільяшенко намагалися підкупити керівників антикорупційних органів, щоб вони закрили кримінальне провадження, в якому повідомлено про підозру Злочевському. Йдеться про справу заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку України, виданого підконтрольному Сергію Курченку Реал банку, і легалізації цих коштів. Наразі справа щодо трьох фігурантів розглядається в антикорупційному суді.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: