САП не може відкривати справи без Офісу генпрокурора – Грищук

Читать на русском
Через відсутність повноцінного керівника антикорупційної прокуратури робота САП зіштовхнула з багатьма проблемами процесуального характеру.
Максим Грищукфото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура не може самостійно порушити кримінальне провадження через відсутність повноцінного керівника САП, оскільки потребує підтвердження з Офісу генерального прокурора.

Про це в інтерв'ю «Слово і діло» розповів виконувач обов'язків керівника САП Максим Грищук.

«Із внесенням до Єдиного реєстру досудових розслідувань та сама історія. Ми (працівники САП – ред.) можемо внести відомості, але підтверджує керівник органу прокуратури або заступник. У мене таких повноважень немає, флешки також. Пишемо рапорти на ОГП і чекаємо поки нам погодять або не погодять», – підкреслив він.

За словами Грищука, також САП самостійно не може призначати групи прокурорів для розслідування кримінальних проваджень; погоджувати клопотання стосовно депутатів, суддів, адвокатів тощо. Як він стверджує, погодження таких дій в Офісі генпрокурора може зайняти від 3 днів до 2 тижнів.

Нагадаємо, 21 серпня 2020 року Назар Холодницький подав у відставку з посади керівника САП-заступника генерального прокурора. Його звільнили з посади. Відтоді обов'язки голови САП виконує Максим Грищук.

Наразі триває конкурс на посаду головного антикорупційного прокурора. Етап доброчесності пройшов лише один кандидат – детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко. Він розслідував гучні справи стосовно колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, заступника керівника Офісу президента Олега Татарова та інші.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: