Україна досі використовує потенціал ВООЗ для виявлення COVID-штамів всередині країни. Також є домовленість із національними референс-лабораторіями, які співпрацюють із бюро ВООЗ, тобто безоплатно секвенують певну кількість штамів.
Про це головний санлікар країни Ігор Кузін розповів Ліга.life.
«До секвенування (упослідовлення, – Ред.) потрапляють і штами, які реєструють у так званих кластерах – коли є помітне зростання в якомусь регіоні чи районі. Ці зразки потрапляють на секвенування, щоб ми розуміли, чи цей спалах викликаний звичайним штамом, чи особливим», – пояснив Кузін.
За його словами, у деяких регіонах посилено відбирають зразки. Наприклад, коли південноафриканський штам вперше зареєстрували на території України, була окрема процедура епідрозслідування.
«Зразки майже всіх контактних осіб ми відправили на секвенування, щоб запобігти подальшому поширенню», – зазначив санлікар.
На думку Кузіна, така практика співпраці з ВООЗ триватиме до кінця літа щонайменше.
«Зараз вже відбулися тендерні процедури щодо закупівлі секвенатора для Центру громадського здоров’я, впродовж місяця він буде доставлений разом із набором реагентів. Маємо надію, що з кінця літа зможемо працювати власними силами», – наголосив він.
Нагадаємо, Кузів пропонує не допускати до школи дітей, які не мають щеплення проти основних хвороб.
Раніше у ВООЗ попередили про небезпеку нової смертельної хвилі через штам Дельта, який виявлений вже в 92 країнах.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»