Антимонопольний комітет України почав розслідування про наявність чи відсутність в діях учасників ринку електроенергії порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
Як зазначено в повідомленні, розслідування ініційоване через істотні коливання обсягів купівлі-продажу на оптовому ринку електричної енергії в останні кілька днів, зокрема на ринку «на добу вперед» (РДН), причиною яких є зменшення закупівлі ресурсу на РДН окремими учасниками на тлі зростання обсягів закупівлі на ринку двосторонніх договорів (РДД), що це, зокрема, призвело до різкого - на третину - зниження ціни в перші дні липня, зазначається в повідомленні.
«На думку фахівців АМКУ, до цих наслідків могла призвести синхронна поведінка певних учасників ринку електроенергії», - зазначили в комітеті, додавши, що схожі дії відбуваються періодично, а значить можуть бути навмисними.
Відомо, що НКРЕКУ у відповідь на різке зниження ціни на РНД з 2 до 4 липня рекомендувала учасникам ринку - як споживачам, так і виробникам електроенергії - не орієнтуватися на РСВ як індикатив ціни в двосторонніх договорах, а використовувати фіксовану ціну, за якою продається і купується ресурс.
Серед компаній, які різко знизили попит на РНД, НКРЕКУ виділила «Д.Трейдінг» (група ДТЕК), тоді як остання відкинула звинувачення і закликала регулятора терміново усунути маніпуляції і спекуляції, які спотворюють, на думку компанії, реформу ринку електроенергії України.
Нагадаємо, якими були результати діяльності Антимонопольного комітету за останні 7 років – на інфографіці «Слово і діло».
Кабінет міністрів продовжив до 1 серпня 2021 року чинний механізм спеціальних зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення і зберіг ціну.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»