Верховна рада сьогодні закрила п'яту сесію. Тепер до повноцінної роботи депутати повернуться на початку вересня, якщо не буде позачергових засідань. Скільки законопроєктів і постанов нардепи схвалили протягом останнього пленарного тижня, підрахувало «Слово і діло».
З 13 до 16 липня в парламенті ухвалили 14 постанов. Зокрема, у четвер депутати проголосували за звільнення Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ, а сьогодні – за призначення на цю посаду Дениса Монастирського.
Було прийнято постанову про встановлення 19 жовтня Всеукраїнським днем відповідальності людини. Тепер в установах культури і освіти щорічно проводитимуть тематичні заходи та бесіди про відповідальність людини відповідно до пунктів декларації. Пункти декларації стосуються дбайливого ставлення до довкілля, чесності, законослухняності і шанобливого ставлення до людей.
Ще однією постановою Рада схвалила бюджетну декларацію на 2022-2024 роки. На інфографіці можна подивитися, які основні економічні показники заклав Мінфін. Крім того, парламент ухвалив кілька постанов із перейменування сіл в Івано-Франківській та Полтавській областях.
Протягом тижня Рада ухвалила 49 законопроєктів: 14 – за основу та 35 – в цілому.
У цілому були прийняті два законопроєкти щодо судової реформи – про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів (з пропозиціями Володимира Зеленського) і про відновлення роботи Вищої ради правосуддя.
У другому читанні був ухвалений закон, який забороняє продаж ліків громадянам до 14 років. Якщо є сумніви щодо віку, ліки продаються за умови пред'явлення документів.
Рада схвалила закон, який передбачає цифровізацію державних послуг (так званий режим paperless). Як відзначили в Міністерстві цифровий трансформації, до 2024 року планується оцифрувати 100% держпослуг.
Крім того, у другому читанні ухвалили базовий закон про Дія.City – це спеціальний правовий режим для IT-галузі, який передбачає спеціальні умови оподаткування, нові форми і варіанти співпраці фахівця з компанією тощо.
Сьогодні перед самим закриттям сесії депутати проголосували за президентські законопроєкти про національний спротив і про збільшення чисельності Збройних сил.
Нагадаємо, «Слово і діло» підбило проміжні підсумки роботи парламенту:
хто з депутатів найбільше давав обіцянок, а хто – виконував або провалював;
які тимчасові слідчі комісії були створені в Раді IX скликання.
скільки законодавчих ініціатив зареєстрували і ухвалили;
хто з народних депутатів усе ще не виконав жодної обіцянки.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»