Колишнього народного депутата Семена Семенченка у березні заарештували за підозрою у створенні незаконного збройного формування. Ексдепутат пробув у СІЗО 110 днів, після чого його відпустили під домашній арешт, а через два тижні суд знову взяв його під варту. «Слово і діло» вирішило порахувати, скільки днів у слідчому ізоляторі проводили колишні і чинні депутати.
Першість за цим показником в екснардепа Надії Савченко – вона свого часу пробула в слідчому ізоляторі 389 днів (з березня 2018-го до квітня 2019 року).
Їй інкримінували спробу вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу і захоплення державної влади, посягання на життя державного діяча, підготовку до теракту, незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибухівкою. 16 квітня 2019-го вона вийшла з-під варти, оскільки термін дії запобіжного заходу сплив, а суд його не продовжив. Водночас судовий розгляд її справи триває.
Екснардеп Максим Микитась загалом просидів 262 дні в СІЗО. У жовтні 2019 року його заарештували за підозрою у махінаціях з житлом для Нацгвардії, але через три дні він вийшов під заставу.
У травні минулого року суд знову заарештував Микитася, через 188 днів йому змінили запобіжний захід, бо він пішов на угоду зі слідством. Ще 71 день у СІЗО Микитась провів за іншими звинуваченнями.
Семенченко наразі перебуває у слідчому ізоляторі 112 днів. Крім створення незаконного збройного формування, його підозрюють в організації теракту – обстрілу офісу телеканалу «112 Україна».
Сергій Пашинський провів 72 дні в СІЗО через стрілянину в новорічну ніч – ексдепутат поранив з пістолета людину. У жовтні 2019-го Пашинського заарештували, а в грудні вже випустили. Суд його виправдав і закрив справу, прокуратура подала апеляцію.
«Радикал» Ігор Мосійчук в 2015 році 58 днів просидів у СІЗО за підозрою в отриманні хабаря. Тоді ще для затримання і притягнення депутата до відповідальності згоду повинна була дати Верховна рада. В той же день, після голосування, Мосійчука затримали в стінах парламенту.
У листопаді 2015-го суд визнав незаконною постанову про зняття недоторканності з Мосійчука, а також його затримання.
Колишній член фракції «Слуга народу» Олександр Юрченко просидів у СІЗО тільки 4 дні, у вересні минулого року його випустили під заставу.
Нардеп Ярослав Дубневич вийшов із СІЗО під заставу наступного дня після взяття під варту. Його підозрюють у заволодінні коштами філії «Укрзалізниці», слідство вже завершено, в лютому 2022 року справу скерують до суду.
Нагадаємо, на інфографіці можна подивитися, скільки електронних браслетів є у Нацполіції.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»