Нотаріальна перевірка джерела походження коштів є однією з основних умов для тих, хто бажає придбати земельну ділянку в рамках ринку землі в Україні.
Про це повідомляє Міністерство юстиції України.
У разі придбання у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення за відплатним договором (купівля-продаж, рента, міна тощо), нотаріус зобов'язаний перевірити джерела походження коштів або інших активів набувача.
Джерела походження коштів для придбання у власність земельної ділянки:
- заробітна плата (грошове забезпечення);
- гонорари та інші виплати за цивільно-правовими угодами;
- дохід від підприємницької або незалежної професійної діяльності;
- дохід від відчуження майна;
- дивіденд;
- відсоток;
- роялті;
- страхові виплати;
- виграші (призи) в азартних іграх, виграшах (призах) в лотерею або в інші розіграші, в букмекерському парі, в парі тоталізатора;
- призи (виграші) у грошовій формі, отримані за перемогу та / або участь в аматорських-спортивних змаганнях;
- благодійна допомога;
- пенсія;
- спадок;
- подарунок;
- кошти, отримані в борг (кредит);
- набуття права на знахідку або скарб;
- інші джерела, не заборонені законом.
Документи, що підтверджують джерела походження коштів:
- декларація про майновий стан і доходи;
- декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру, або Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органу місцевого самоврядування;
- річна (квартальна, інша) фінансова та / або податкова звітність юридичної особи-набувача та фізичної особи-підприємця (за наявності), отримана нотаріусом безпосередньо від набувача (баланс, виписки, що містять дані про прибутки та збитки господарської діяльності клієнта, податкова декларація з додатками);
- фінансова звітність юридичної особи-набувача, оприлюднена відповідно до вимог законодавства;
- інші документи, що підтверджують джерела походження коштів.
Для встановлення джерел походження коштів нотаріус має право використовувати інформацію, отриману від набувача, офіційні документи, а також публічну інформацію. Зокрема, маються на увазі відомості Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка формується і ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції.
Нагадаємо, з 1 липня 2021 року набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує мораторій на продаж сільгоспземлі.
Станом на 20 липня українці уклали вже 1229 договорів з купівлі-продажу землі.
У Мінагрополітики вважають, що капіталізація української сільськогосподарської землі зростатиме в середньому на 7-10% на рік. Через десять років українська земля сумарно коштуватиме сотні мільярдів доларів.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»