Заволодіння 27 млн грн у Миколаєві: за підозрюваного внесли заставу

Читать на русском
На рахунок антикорупційного суду надійшли грошові кошти, визначені як альтернативу запобіжному заходу у вигляді тримання в СІЗО.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд отримав 522 100 грн, внесених як застава за керівника приватної фірми, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння майже 27 млн грн на реконструкції Соборної площі в Миколаєві.

Про це «Слово і діло» повідомили у ВАКС.

«18 серпня кошти у повному обсязі, визначеному заставою, зайшли на спеціальний рахунок Вищого антикорупційного суду», – сказала керівниця відділу комунікацій ВАКС Олеся Чемерис.

За даними «Слово і діло», йдеться про директора компанії «Урбан Констракт» Євгена Парулаву. 17 серпня ВАКС узяв його під варту з альтернативою понад півмільйона грн застави. Таким чином, Парулава вже вийшов із СІЗО під обов'язки, зокрема: прибувати за першим викликом; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; не відлучатися з Миколаєва без дозволу; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та здати на зберігання закордонні паспорти.

Раніше суд заарештував заступника міського голови Миколаєва Сергія Коренєва із альтернативою 3,5 млн грн застави. Пізніше за нього внесли цю суму і він вийшов з СІЗО під обов'язки.

Нагадаємо, НАБУ затримало віцемера Миколаєва Коренєва на кордоні з Угорщиною. Також затримали депутатку Одеської міськради Лозовенко, першого заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міськради Олександра Брижатого і ще одного керівника приватної компанії. Пізніше антикорупційні органи повідомили їм про підозру. Крім того, НАБУ викликало на допит мера Миколаєва Олександра Сєнкевича.

Як встановило слідство, в 2019 році департамент Миколаївської міськради оголосив тендер на виконання робіт з реконструкції Соборної площі. Як встановило слідство, заступник Миколаївського голови і перший заступник одного з департаментів міськради, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою із шістьома особами – директорами приватних компаній, забезпечили перемогу у тендері одного наперед визначеної компанії БВК «Пік-Буд», яка і виконала роботи.

Однак, як засвідчила експертиза, роботи проведено за завищеними цінами, в результаті чого завдано понад 26,8 млн грн збитків місцевій громаді.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: