ТСК по «Вагнергейту» заслухала свідчення екскерівника ГУР Бурби

Читать на русском
Засідання ТСК проходило в будівлі ГУР МО, саме на ньому депутати нарешті заслухали свідчення Василя Бурби
Василь БурбаВідкрите джерело

Колишній керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Василь Бурба нарешті дав свідчення по справі про можливий зрив спецоперації по затриманню бойовиків російської «ПВК Вагнера». Засідання тимчасової слідчої комісії Ради проходило в будівлі ГУР.

Про це заявили голова ТСК, народний депутат «Слуги народу» Мар'яна Безуглая і народний депутат від «Голосу» Роман Костенко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зрив спецоперації проти «вагнеровців»: що відомоСпецоперація із затримання «вагнерівців» зірвалася через витік інформації. Хронологія скандалу – на відео «Слово і діло».

«Заслуховування відбулося у відповідному режимному приміщенні та з відповідними Умовами у присутності членів тимчасової слідчої комісії» - заявила Безугла.

Її слова підтвердив нардеп Костенко.

«Він (Василь Бурба - ред.) мені віддзвонився близько пів години тому, сказав, що він вийшов (із засідання ТСК), все нормально, він у безпеці. Він дав свідчення тимчасової слідчої комісії, засідання якого сьогодні проходило не в будівлі комітетів Верховної Ради, а, за попередньою інформацією, – в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України. Засідання вже закінчилося» - повідомив він.

«Вагнергейт» та українська влада: хронологія скандалуХронологія скандалу зі зривом спецоперації із затримання бойовиків Вагнера – на інфографіці.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка була створена для розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб проти суверенітету України, 10 вересня представила результати своєї роботи по так званому «Вагнергейту» - справі про провал спецоперації із затримання бойовиків «ПВК Вагнера».

У липні 2020 року в Білорусі затримали понад 30 найманців, серед яких були бойовики, які воювали на Донбасі. Україна посилала запит на їх екстрадицію, але Мінськ вирішив видати їх Москві.

Відразу після цього з'явилася інформація, що це була операція спецслужб. Нібито Україна залучила бойовиків на авіарейс з Мінська в Стамбул для подальшої доставки на роботу в Південній Америці. Передбачається, що літак міг би сісти в Києві, а найманців би заарештувала українська сторона.

8 вересня 2021 року американський телеканал CNN опублікував сюжет про розслідування скандалу зі зривом операції із затримання бойовиків «ПВК Вагнера». В офісі президента України у відповідь на це заявили, що сюжет CNN зрежисований в Кремлі.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: