У Черкаській області співробітники кіберполіції виявили схему підробки сертифікатів вакцинації від коронавірусу.
Про це повідомляє кіберполіція в понеділок, 27 вересня.
Схему організувала 32-річна лікарка сімейної медицини спільно зі своєю 48-річною знайомою, яка виконувала роль посередниці.
«Фігурантки у месенджерах пропонували громадянам отримати міжнародний сертифікат без проходження вакцинації від Covid-19. За 5 тисяч гривень медпрацівниця обіцяла внести відомості про нібито проведену вакцинацію до відповідних електронних реєстрів. Однак жінка цілеспрямовано робила помилки під час внесення даних клієнтів. Внаслідок цього медична довідка не генерувалася у застосунку «Дія», натомість медпрацівниця видавала паперові Covid-сертифікати, завірені власною печаткою», - сказано в повідомленні.
Вдома у правопорушниць, а також в кабінеті лікарки поліція провела обшуки. Вилучено печатки, копії документів і медичних декларацій, банківські картки, мобільні телефони та оформлені COVID-сертифікати.
Поліція встановлює тих, хто купив такі підроблені документи.
Відкрито кримінальне провадження за статтею про несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї.
Санкція статті передбачає до 6 років позбавлення волі з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Нагадаємо, Кабмін пропонує посилити відповідальність за підробку документів про щеплення.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»