ВАКС залишив зупиненим слідство у справі рідного брата Каськіва

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і залишив без задоволення скаргу адвоката підозрюваного на постанову детектива про зупинку слідства.
Олександр Каськів

Вищий антикорупційний суд залишив зупиненим розслідування кримінального провадження за підозрою рідного брата колишнього голови Держінвестпроєкту, депутата Закарпатської обласної ради Владислава Каськіва Олександра у створенні злочинної організації, легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом та заволодіння понад 259 млн грн.

Таке рішення 24 вересня ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 22 червня 2018 року Каськіву заочно повідомили про підозру в організації заволодіння майже 260 млн грн Держінвестпроєкту. Він покинув територію України 27 жовтня 2015 року через пункт пропуску «Чоп» і не повертався.

На думку слідства, підозрюваний не збирається повертатися в Україну і йому нібито відомо про підозру, а тому його оголосили в розшук, у тому числі міжнародний. У зв'язку з розшуком особи слідство було зупинене низкою постанов.

Проте адвокат Каськіва подав скаргу. За його словами, детективи встановили місце проживання підозрюваного у Словаччині ще у 2019 році, а тому немає підстав для зупинки слідства через розшук. Прокурор САП заперечував проти задоволення скарги. Він вказав, що детективи знайшли квартиру Каськіва у Словаччині, проте він там на консульському обліку не перебуває і не факт, що проживає в цій квартирі. Тому судді залишила слідство зупиненим.

«Скаргу адвоката Трекке Артема Сергійовича – залишити без задоволення», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, за версією слідства, впродовж 2012-2014 років «Державна інвестиційна компанія», що перебувала у сфері управління Держінвестпроекту, надала 259,2 млн грн позик двом приватним компаніям ТОВ «ТД «Борисфен» і ТОВ «Боржава резорт» нібито для реалізації національних проектів «Якісна вода» та «Олімпійська надія-2022». Ці компанії, як згодом встановить слідство, мали ознаки фіктивності та були підконтрольні керівництву Держінвестпроекту.

Отримані кошти ці структури перераховували іншим компаніям-нерезидентам. У кінці ланцюга кошти опинилися на рахунках закордонних компаній на Кіпрі, бенефіціарним власником яких виявився рідний брат Каськіва Олександр. Згодом, ці кіпрські компанії придбали частки у статутних капіталах українських приватних компаніях, які впродовж 2013-2015 рр. скупили в громадян України понад 700 земельних ділянок у Закарпатській та Волинській областях загальною площею близько 1000 га. У липні 2020 року на зазначені земельні ділянки за клопотанням НАБУ та САП ВАКС наклав арешт. У травні 2021 року Каськіву вручили нову підозру заочно, оскільки він ховається за кордоном.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: