Антикорупційний суд обрав запобіжний захід меру Одеси Труханову

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива Національного бюро про застосування запобіжного заходу підозрюваному.
Геннадій Труханов

Вищий антикорупційний суд застосував запобіжний захід у вигляді 30 млн грн застави з обов'язками до міського голови Одеси Геннадія Труханова, якого НАБУ і САП підозрюють в участі у злочинній організації бізнесмена Володимира Галантерника та зловживаннях на 689 млн грн.

Таке рішення 11 жовтня ухвалила слідча суддя ВАКС Оксана Олійник, повідомляє журналіст «Слово і діло» з зали суду.

Детектив НАБУ і прокурор САП просили заарештувати Труханова і визначити йому альтернативою 120 млн грн застави. У разі внесення коштів органи правопорядку просили покласти на мера Одеси низку обов'язків. Захист заперечував проти задоволення такого клопотання.

«В задоволенні клопотання детектива про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно Геннадія Труханова – відмовити. Застосування до підозрюваного Геннадія Труханова запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 30,21 млн грн», – оголосила суддя Олійник.

Також на Труханова поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Одеси без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними; утримуватися від відвідування приміщень, що належать Одеській обласній прокуратурі, КП «Будова», інших компаній та здати закордонні паспорти.

Як відомо, НАБУ і САП запідозрили 16 осіб у створенні злочинної організації та зловживаннях в Одесі на 689 млн грн. Про підозру повідомили: керівнику злочинної організації Володимиру Галантернику (заочно, бо він не в Україні); міському голові Одеси Геннадію Труханову; голові постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради Василю Шкрябаю; керівниці юридичного департаменту ОМР Інні Поповській; директору департаменту комунальної власності ОМР Олексію Спектору та його заступнику Володимиру Радіонову; виконувачу обов'язків заступника мера Одеси Олегу Бриндаку (ексвиконувач обов'язків мера Одеси у 2013-2014 роках, колишній голова земельної комісії ОМР) та ще трьом особам, які опікувалися функціями фінансового контролю, юридичного супроводу та координації дій між учасників злочинної організації.

Також підозру вручили ще шістьом особам (співучасникам), зокрема, заступнику Труханова; колишньому керівнику одного з комунальних підприємств; експрокурору Одеської області Олегу Жученку; власникам компанії-забудовниці «Будова» та її топ-менеджерам. Їхні дії кваліфікують за ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч.4 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України (участь у злочинній організації Галантерника; зловживання службовим становищем; привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; легалізація коштів, одержаних злочинним шляхом; одержання неправомірної вигоди та надання цієї неправомірної вигоди).

За даними НАБУ, вказані особи заволоділи шістьма земельними ділянками в Одесі за адресами: Гагарінське плато, 4 (житловий комплекс Sea View); Варненська, 27 з літерами А, В і Г (ЖК «Скай Сіті»); Жаботинського 54А (ЖК «Альтаїр-3») та Академічна, 30 (апарт-комплекс «Морська резиденція»). Всі вказані будинки збудувала компанія «Будова», яку пов'язують з Галантерником. Окремо фігурантів підозрюють у заволодінні понад 131 млн грн на закупівлі земельної ділянки колишнього аеродрому «Застава» за завищеною вартістю.

Нагадаємо, САП вже обвинувачує в заволодінні коштами Одеси Труханова, Шкрябая, Спектора і Радіонова на придбанні будівлі збанкрутілого заводу «Краян». За це ж судять колишнього народного депутата Олександра Дубового, депутата Одеської обласної ради Олега Бабенка, ексдепутата Кілійської районного ради Одеської області Анатолія Коломійця. Окремо в заочному процесі обвинувачують й колишню помічницю Труханова Альону Попову.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: