Україна і США на рівні міністрів оборони узгодили кроки реалізації домовленостей щодо забезпечення оборони України на суші, в повітрі, на морі, а також в кіберпросторі від наявних і потенційних загроз.
Про це заявив міністр оборони Андрій Таран за підсумками переговорів з міністром оборони США Ллойдом Остіном у вівторок, 19 жовтня, пише Укрінформ.
За його словами, він і Остін домовилися розробити дорожню карту реалізації положень підписаної у Вашингтоні рамкової Угоди щодо стратегічних основ оборонного партнерства.
«Ми розглянули конкретні, найкритичніші проекти з розвитку фундаментальних можливостей Збройних сил України, які є важливими для забезпечення оборони нашої держави на суші, в повітрі, на морі, а також в кіберпросторі», - заявив Таран.
Він додав, що вже в наступному році можна буде побачити реальні результати домовленостей між урядами України та США.
За словами глави Пентагону Ллойда Остіна, США мають намір підтримувати оборонну реформу в Україні до досягнення нею критеріїв членства в НАТО.
«Після саміту НАТО у червні 2014 союзники НАТО запевнили в підтримці України в її намірах стати повноправним членом НАТО. Ми залишаємося непохитними у підтримці оборонної реформи України, що буде сприяти досягненню критеріїв повноправного членства в НАТО», - зазначив Остін.
У свою чергу Таран подякував уряду США за допомогу в реалізації завдань оборонної реформи і сприяння євроатлантичним прагненням нашої країни, а також за підтримку України у протидії гібридній агресії РФ.
Нагадаємо, до Києва у вівторок, 19 жовтня, прибув глава Пентагону Ллойд Остін.
Перед цим Україна отримала додаткову військову допомогу від США.
«Слово і діло» вирішило проаналізувати, що можна очікувати від візиту глави Пентагону.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»