$5 млн хабара керівництву НАБУ і САП: обвинуваченого відпустили судити хокейні змагання

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання захисника обвинуваченого про те, аби надати йому дозвіл на виїзд з України.
Андрій Кічафото: XSPORT

Вищий антикорупційний суд відпустив за кордон колишнього менеджера компанії Burisma Group Андрія Кічу, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у спробі підкупу за 5 млн доларів керівництву Національного антикорупційного бюро і САП.

Таке рішення 21 жовтня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомили «Слово і діло» у САП.

Як повідомили у прокуратурі, адвокати Кічі просили відпустити їхнього клієнта до Угорщини для суддівства хокейних змагань. Судді це клопотання задовольнили і відпустили Кічу за кордон.

У листопаді 2020 року, тобто після повідомлення Кічі про підозру, спортивне видання XSport взяло в нього інтерв'ю. У 2013 році Кіча припинив обслуговувати хокейні матчі професійного рівня, але після семирічної паузи повернувся до суддівства у хокейних змаганнях. Як повідомляє XSport, Кіча є єдиним українським арбітром, який обслуговував хокейні матчі на Олімпійських іграх. Це було у 2010 році в Ванкувері, Канада.

Як відомо, у цій справі обвинувачують колишнього першого заступника начальника Державної податкової служби Києва Миколу Ільяшенка та ексменеджера Burisma Group Андрія Кічу. Також однією з обвинувачених була колишня посадовиця Державної фіскальної служби Олена Мазурова, але вона пішла на угоду зі слідством, яку затвердив суд.

Нагадаємо, НАБУ і САП заочно повідомили Злочевському про підозру в організації надання $5 млн неправомірної вигоди їхнім керівникам за закриття справи про заволодіння рефінансуванням Національного банку Реал банком, де підозрюваним є й ексміністр екології. Пізніше його оголосили в розшук. Після цього Злочевського заочно взяли під варту.

До цього НАБУ затримало трьох осіб за підозрою в дачі хабаря Холодницькому і директору Бюро Артему Ситнику в розмірі 5 млн доларів. За версією слідства, Андрій Кіча, Олена Мазурова та Микола Ільяшенко намагалися підкупити керівників антикорупційних органів, щоб вони закрили кримінальне провадження, в якому повідомлено про підозру Злочевському. Йдеться про справу заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку України, виданого підконтрольному Сергію Курченку Реал банку, і легалізації цих коштів. Наразі справа щодо трьох фігурантів розглядається в антикорупційному суді.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: