Повне інженерне облаштування кордону України з Білоруссю коштуватиме 7 мільярдів гривень, на облаштування принаймні найнебезпечніших десяти ділянок потрібно 189 мільйонів.
Такі дані оприлюднив директор департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко у Facebook 15 листопада.
«Протяжність 10 найнебезпечніших ділянок для масового перетину нелегалами з Півночі становить 270 км із усього 1084-кілометрового кордону з РБ. Тільки щоб закрити ці 270 км хоча б найпростішою інженерною загородою — спіральним колючим дротом «Єгоза» — треба 189 млн. грн. А все повне інженерне облаштування (рів, антивандальний паркан, вежі спостереження та рокадна дорога) кордону з Білоруссю – 7 мільярдів гривень», - написав він.
Він нагадав, що між Україною та Білоруссю діє угода про реадмісію з минулого року, а отже, нелегальні мігранти, які потрапили на територію України з Білорусі, мають бути видворені назад, і Білорусь зобов'язана буде їх прийняти.
Крім того, за словами Шевченка, ДПСУ та МВС України вже мають успішний досвід такого стримування на кордоні. Йдеться про прибуття паломників-хасидів із території Білорусі у вересні 2020 року.
Нагадаємо, через ситуацію з мігрантами на польсько-білоруському кордоні Україна вирішила зміцнити держкордон.
Напередодні кроки у цьому напрямі обговорили на міжвідомчій нараді під головуванням секретаря РНБО.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»