Вищий антикорупційний суд відмовився пришвидшити передачу до суду справи за підозрою власника української фінансово-промислової групи Альтком Олександра Тісленка у наданні неправомірної вигоди колишньому голові «Укравтодору» Славоміру Новаку.
Таке рішення 29 листопада ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, у вересні 2021 року НАБУ і САП завершили розслідування справи Тісленка. Відтоді сторона захисту і підозрюваний знайомляться з матеріалами слідства. Детектив вказував, що справа складається з 17 томів та інших речових доказів. Як він стверджував, троє адвокатів бізнесмена зробили фотокопіювання 12 томів справи; ще двоє адвокатів – сфотографували 9 томів; підозрюваний ознайомився з 4 томами та сфотографував ще один том. Також з 4 томами ознайомився представник ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком». Водночас, за словами детектива, підозрюваний і адвокати навіть не ознайомлюються з матеріалами в НАБУ, а просто їх фотографують. Тож, на думку детектива, захист зволікає з процедурою.
Адвокати заперечувати проти задоволення клопотання і стверджували, що не затягують процедуру. Вивчивши документи, суддя відмовила в задоволенні клопотання.
Раніше Тісленку обрали запобіжний захід у вигляді застави з покладанням низки обов'язків.
Як відомо, Тісленка підозрюють у дачі хабарів Новаку на загальну суму понад 575 тисяч доларів та 70 тисяч євро. Неправомірну вигоду ексголова «Укравтодору» нібито одержував через посередника – Яцека Палюха. Він пішов на співпрацю з польськими органами правопорядку і там розповів про ці події. Як стверджував прокурор, у Польщі створили підприємство, в якому на 50% володів Палюх, а сам статутний капітал нібито наповнювався групою Альтком. За словами вказаного Палюха, він одержав 70 тис. євро нібито за консультації, які не надавав.
Також посередник Новака нібито одержував хабарі й готівкою – 275 тис. дол. від Тісленка у Польщі. У 2019 році була передана й решта суми в 300 тис. дол. Як стверджував прокурор САП, ці гроші передали за те, аби Новак сприяв групі Альтком у виплаті коштів ремонт автодороги М-05 Київ-Одеса, яка з 2013 року не була повністю відновлена. На це гроші видавав Європейський банк реконструкції та розвитку. ЄБРР же просив Новака розірвати договір із Альткомом, але той цього не зробив і далі виплачував фірмі гроші.
Нагадаємо, ексголову «Укравтодору» Новака підозрюють в отриманні хабарів. Нещодавно в Польщі його відпустили з-під арешту і призначили заставу.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»