Верховний суд залишив без змін вирок колишньому голові Захарівської районної державної адміністрації в Одеській області Дмитру Франчуку, якого визнали винним у видачі собі надбавки і призначили йому покарання у вигляді обмеження волі на два роки.
Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
«8 грудня Верховний суд розглянув та залишив без задоволення касаційну скаргу сторони захисту на вирок Київського суду міста Одеса та ухвалу апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, якими колишнього голову Захарівської райдержадміністрації в Одеській області засуджено за зловживання службовим становищем», – інформує прокуратура.
У САП нагадали, що Франчуку пом'якшили покарання до 2 років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 3 роки.
Як відомо, Франчука визнали винним і засудили до 3 років позбавлення волі за те, що виписав собі надбавки на загальну суму понад 65 тисяч гривень. Щоправда апеляційна палата ВАКС скасувала цей вирок і взагалі закрила кримінальне провадження.
Однак САП оскаржила це рішення до Верховного суду і 30 вересня 2020 року він скасував закриття провадження. Також Касаційний кримінальний суд призначив повторний розгляд скарги в АП ВАКС. Під час повторного розгляду скарги апеляційна палата вирішила визнати винним Франчука, але пом'якшила йому вирок: з трьох років позбавлення волі до двох років обмеження волі.
Нагадаємо, слідство встановило, що обвинувачений Франчук підготував та самостійно підписав листа на ім'я колишнього голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі для отримання погодження на встановлення йому надбавки за інтенсивність праці і виконання особливо важливої роботи.
У подальшому, щоб приховати свої злочині намірі, Франчук нібито усно звернувся до заступника голови Одеської ОДА з проханням поставити «проміжну» резолюцію в зазначеному листі. У САП вказали, що хоч лист і був підписаний заступником Одеської ОДА, його не відмітили як вхідний документ та не направили на розгляд голові.
Таким чином, за версією слідства, обвинувачений усвідомлюючи, що надбавки не погоджені у встановленому законному порядку, підписав розпорядження, якими назначив собі надбавки в розмірі 695% від посадового окладу.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»