У Нацслужбі здоров'я України (НСЗУ) розповіли, як діяти в тому випадку, якщо сімейний лікар, із яким у пацієнта підписана декларація захворів, пішов у відпустку або й зовсім звільнився.
За інформацією НСЗУ в Telegram, якщо сімейний лікар захворів, то медична установа обов'язково має призначити йому заміну. Про таку заміну зазвичай інформують пацієнтів наступними способами:
- оголошенням у самій медустанові;
- на веб-сайті установи;
- на сторінці у соцмережі;
- телефоном для пацієнтів, які були записані до лікаря.
Якщо лікаря немає на робочому місці за іншими непередбаченими обставинами, то медустанова повідомляє про це в перший же день.
Якщо ж відсутність лікаря запланована (відпустка, відрядження, планове лікування), то пацієнтів про це мають поінформувати не пізніше як за один тиждень.
Якщо пацієнтові раптово знадобилося звернутися до сімейного лікаря, а він перебуває на лікарняному, слід дізнатися, хто його зараз заміняє.
«Майже у кожній поліклініці та амбулаторії є черговий лікар, який приймає пацієнтів», - зазначили у НСЗУ.
Якщо пацієнт уклав декларацію з сімейним лікарем, який деякий час після цього звільнився, то пропонують укласти декларацію з іншим фахівцем у медустанові, на власний вибір.
Також можна укласти декларацію в іншому медичному закладі – пацієнт має таке право. Обрати лікаря можна на сайті НСЗУ.
Центри первинної медичної допомоги також зобов'язані інформувати пацієнтів про звільнення лікарів, з якими підписані декларації. Зазвичай така інформація розміщена у медзакладах, на сайті закладу або на сторінці закладу у соціальних мережах. Пацієнта можуть повідомити й особисто – телефоном або ж іншим способом, який раніше він обрав. У медзакладі мають протягом одного місяця після звільнення повідомити пацієнта про те, що у нього закінчується термін укладеної декларації через звільнення сімейного лікаря.
Що потрібно для укладання декларації з новим сімейним лікарем:
- отримати згоду лікаря після візиту до нього;
- надати всі необхідні документи,
- підписати декларацію.
Раніше у МОЗ пояснили, як постковідний синдром впливає на психологічне здоров'я.
Також нагадаємо, у МОЗ розповіли, скільки дітей зробили щеплення від коронавірусу.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»