Погоджувальна рада: за що фракції та групи готові голосувати на останньому пленарному тижні року

Читать на русском

Верховна рада збирається на останній цьогоріч сесійний тиждень. У двадцятих числах грудня нардепи працюватимуть у комітетах та з виборцями. У січні у парламенту буде лише один пленарний тиждень, ще один депутати вже ухвалили рішення скасувати. Що сьогодні обговорювали на Погоджувальній раді та за що готові голосувати політсили, розібралося «Слово і діло».

У вівторок Верховна рада продовжить розгляд постанов про скасування голосування за «ресурсний» законопроєкт. Також на порядку денному законопроєкт про розширення списку об'єктів для приватизації та скасування мораторію на відкриття справ щодо банкрутства, допуск іноземних військових в Україну для участі в навчаннях. Крім того, за словами нардепа Ярослава Железняка, у вівторок парламент може зібратися на позачергове засідання щодо медичних законів.

У середу депутати розглядатимуть призначення членів Нацради з питань телебачення та радіомовлення, законопроєкт про кредитні спілки, законопроєкт про кримінальну відповідальність за незаконне небезпечне будівництво. У четвер, зокрема, планується розгляд антитютюнового законопроєкту та законопроєкту про зменшення оподаткування грального бізнесу.

У п'ятницю фракції та групи домовилися заслухати прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з підсумковим звітом про пандемію, ситуацію на кордоні тощо.

На Погоджувальній раді керівництво парламенту було змушене знову заговорити про етичну поведінку нардепів. Йшлося, зокрема, про те, які запити надсилають депутати. Нагадаємо, що минулого тижня Гео Лерос намагався надіслати президенту запит про переселення до «Межигір'я», а також «про забезпечення Володимира Зеленського памперсами у разі нової акції протесту».

Бюджет, президентське послання та чергова втрата у СН: що відбувалося у парламентіУ Верховній раді голосували за держбюджет, заслухали послання президента Володимира Зеленського та намагалися надіслати йому дивні запити.

«Справді, треба обговорити, як ми можемо напрацювати Етичний кодекс народного депутата. І мені здається, що якраз ми зобов'язані разом виробити спільну позицію щодо однакових для всіх – і монобільшості, і меншості, – правил реагування на неетичну поведінку та висловлювання народних депутатів у стінах Верховної ради і поза нею, у тому числі й запити народних депутатів», – сказала Олена Кондратюк.

В «Опозиційній платформі – За життя» упевнені, що наступного року парламент насамперед перегляне держбюджет-2022. Фракція також голосуватиме за скасування ухвалення закону №5600.

«Європейська солідарність» вимагає від президента звіту, за які заслуги колишній заступник голови МВС Гогілашвілі отримав орден, а від СБУ – чи залишається він громадянином Росії. Крім того, фракція вимагає створити тимчасові слідчі комісії щодо «Вагнергейту» та щодо витрат коштів з ковідного фонду.

«Батьківщина» запропонувала керівництву Верховної ради, лідерам фракцій та груп, членам уряду провести зустріч із ФОПами, що мітингують.

У «Голосі» вимагали розпочати розгляд законопроєкту про реформу Служби безпеки України. «Законопроєкт готовий до розгляду у другому читанні вже з вересня, а оскільки його відкладали до наступного року, то це виглядає як спроба, ще одна спроба поховати реформу, яка мала вже розпочатися», – зазначив Роман Костенко.

Група «Довіра» попросила Руслана Стефанчука надати розпорядження профільному комітету, щоб напрацювати спільний законопроєкт для вирішення соціальних питань чорнобильців.

Нагадаємо, на інфографіці можна подивитися, скільки законопроєктів та постанов ухвалив парламент минулого тижня.

Також «Слово і діло» аналізувало, що передбачає законопроєкт про множинне громадянство та законопроєкт про економічний паспорт.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: