Підсумки року: як президент Зеленський виконував обіцянки

Читать на русском

Володимир Зеленський завершує цей рік, як і раніше, на першому місці у президентському рейтингу та рейтингу довіри до політиків. «Слово і діло» традиційно оцінює роботу за рівнем виконання обіцянок: за нашими даними, Зеленський від початку каденції виконав 246 обіцянок (34%), не виконав – 131, у процесі залишаються – 354.

Безпосередньо за цей рік президент виконав 92 обіцянки, провалив – 39, а також дав 89 нових.

Топ-5 виконаних за рік обіцянок Зеленського

У 2021 році Володимир Зеленський виконав кілька програмних обіцянок. Насамперед, можна відзначити обіцянку сформувати прозорий ринок землі. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» парламент ухвалив ще у березні 2020 року. А протягом цього року було ухвалено інші законопроєкти, необхідні для земельної реформи.

Безпосередньо ринок землі відкрився 1 липня.

Також можна відзначити обіцянку підписати Угоду про «відкрите небо» з Євросоюзом. Підготовка до укладання цього договору тривала багато років, ще до Зеленського. Крапка була поставлена 12 жовтня. «Така угода – це кінець цінових монополій на авіаційному ринку, це збільшення кількості маршрутів, це новий рівень захисту прав споживачів та нові можливості для розвитку туризму в Україні», – заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Володимир ЗеленськийПрезидент України
Зеленський пообіцяв висадити за три роки один мільярд деревСказано 7 червня 2021 р.Статус обіцянки: У процесі

Зеленський виконав обіцянку запровадити одноразову «нульову декларацію». Кампанія з добровільного декларування активів фізосіб стартувала 1 вересня цього року і триватиме до вересня 2022 року. У громадян України є можливо подати декларацію із зазначенням активів, що належать їм та з яких не було сплачено податки та збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Президент цього року виконав обіцянку запровадити в Україні механізм деолігархізації. Восени було прийнято закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу у суспільному житті (олігархів)». Він встановлює чіткі критерії визначення олігархів та вимоги до прозорості контактів політичних діячів та посадових осіб із олігархами або їх представниками.

Окрім того, Зеленський виконав обіцянку не скорочувати витрати на Міністерство оборони України.

Топ-5 невиконаних за рік обіцянок

Зеленський не виконав обіцянку провести переговори з усіма лідерами «нормандської четвірки». Президенту вдалося зустрітися та переговорити з президентом Франції Еммануелем Макроном, уже колишнім канцлером Німеччини Ангелою Меркель та новим Олафом Шольцем. Водночас, зв'язатися з Володимиром Путіним не вдалося, але тут не все залежить від України.

До провалів можна віднести те, що під час опалювального періоду 2020/2021 років тарифи на опалення не зменшили «майже наполовину», як обіцяв президент.

Також ми вважаємо невиконаною обіцянку Зеленського не втручатися в роботу уряду. Серед прикладів такого втручання можна згадати заяву про те, що Арсен Аваков втратить посаду, якщо фігуранти справи Шеремета виявляться невинуватими. Крім того, на пресконференції в травні президент перерахував недопрацювання Владислава Криклія та його команди, і сказав, що віддали перевагу Олександру Кубракову на посаді міністра інфраструктури.

Крім того, Зеленський видавав кілька указів, у яких зобов'язував Кабмін робити ті чи інші речі.

Зеленський не виконав обіцянку про те, що під час руху його кортежу не перекриватимуть дороги. В Управлінні державної охорони у відповідь на запит «Слово і діло» повідомили, що відповідно до усного розпорядження Зеленського під час руху його кортежу рух не перекривається. Проте, згідно із законодавством, УДО має право разом із підрозділами Нацполіції тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів та пішоходів на вулицях та дорогах під час проїзду автомобіля президента. І такі випадки журналісти зафіксували.

І не вдалося президентові цього року відремонтувати у півтора раза більше доріг, ніж у 2020-му – відновили приблизно однакову кількість доріг.

Нагадаємо, раніше «Слово і діло» писало, які обіцянки Володимир Зеленський має виконати у 2022 році.

Також ми провели фактчекінг послання Зеленського до Верховної ради.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: