Коли обов'язковий військовий облік жінок повноцінно запрацює, за необхідності їм пропонуватимуть брати участь у зборах чи тренуваннях.
Про це повідомила в інтерв'ю Українським Новинам заступник Міністра оборони Ганна Маляр.
«Коли облік повноцінно запрацює, за потреби жінкам пропонуватимуть брати участь у зборах чи тренуваннях», - повідомила замміністра.
При цьому, за її словами, під час влаштування на нову роботу серед документів потрібно буде надати й військово-обліковий.
Маляр розповіла, що процес постановки жінок на військовий облік подібний до того, який проходять чоловіки.
«Насамперед, слід звернутися до найближчого до вашого місця проживання територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати). Втім, не поспішайте. Протягом 2022 року триватиме перехідний період. Наразі ведеться робота зі спрощення порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій, споріднених з військово-обліковими спеціальностями. Тому будуть зміни, про які Міноборони обов’язково повідомить», - розповіла Маляр.
Військовому обліку підлягають жінки віком від 18 до 60 років, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міноборони, та придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком.
«Але, наголошую, ці норми зараз доопрацьовуються, а отже, будуть зміни», - наголосила Маляр.
Нагадаємо, в Україні жінок зобов'язали стати на військовий облік. Зміни стосуватимуться співробітниць у 35 сферах діяльності.
У Міноборони пояснили, для чого потрібний військовий облік жінок. А у ЗСУ розповіли деталі такого обліку.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»