Вищий антикорупційний суд продовжив до 30 березня строк розслідування кримінального провадження про заволодіння понад 51 млн грн Державної судової адміністрації під час закупівлі судами обладнання для протоколювання судових засідань та відеоконференцій.
Таке рішення 21 січня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Детектив НАБУ просив суд продовжити слідство до 30 липня. За його словами, у справі необхідно ще отримати результати виконання запиту про міжнародно-правову допомогу у кримінальному провадженні, направленого до уповноважених органів Сполучених Штатів Америки; отримати висновок комп'ютерно-технічної експертизи; отримати інформацію щодо окремих банківських рахунків учасників закупівель ДСА України, з метою встановлення детального руху коштів; отримати відомості про рух коштів по особистих рахунках підозрюваних; отримати тимчасовий доступ до документів Ощадбанку; завершити розсекречування матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій та провести інші слідчі/процесуальні дії
Водночас захисники підозрюваних, а саме власниці компанії «КИТ» Юлії Перловської та колишнього начальника управління інформатизації та судової статистики ДСА Олександра Слоніцького, заперечувати проти задоволення клопотання. Однак суддя клопотання задовольнив лише частково.
«Клопотання старшого детектива НАБУ про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні – задовольнити частково. Продовжити строк досудового розслідування до чотирьох місяців, тобто до 30 березня 2022 року», – йдеться в рішенні.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру експосадовцю Держсудової адміністрації та керівниці приватної компанії. Слідство встановило, що експосадовець разом із очільницею приватної компанії організували впродовж 2016-2018 років закупівлі обладнання для потреб ДСА України, яке за своїми технічними характеристиками не відповідало вимогам у сфері захисту інформації, дотримання яких є обов'язковими при фіксації перебігу судових засідань. Експертиза також зафіксувала завищення ціни поставки. Загалом, згідно з даними експертиз, ДСА незаконно переплатила за поставлену техніку близько 51 млн грн.
Раніше антикорупційні органи провели обшук у приміщенні ДСА у межах цієї справи. В результаті слідчих дій вилучили речі, на які наклали арешт.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»