Запаси газу в Європі впали нижче 40%

Читать на русском
Рівень запасів газу в ПСГ Європи опустився нижче 40-відсоткової позначки. Ринок витрачає запаси, щоб скоротити дорогий імпорт.
Економічна правда

Рівень запасів газу в ПСГ Європи опустився нижче 40-відсоткової позначки. Ринок витрачає запаси, щоб скоротити дорогий імпорт.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані Gas Infrastructure Europe.

Відомо, що рівень запасів газу в ПСГ Європи скорочується, адже витрати блакитного палива зі сховищ цього січня на третину більша, ніж у середньому за попередні п'ять років. Попри відносно теплу погоду, власники запасів вирішили використати їх для захисту від високих цін.

«У багатьох контрактах із постачальниками використовується біржовий індекс «на місяць вперед» і зараз ціна його виконання перебуває на історичному максимумі. В середньому минулого місяця на хабі TTF газ торгувався по 1310 дол. за тисячу кубометрів із максимальним значенням до 2138 дол.», – йдеться в повідомленні.

Енергетична криза в Європі: як країни ЄС пропонують проводити реформу енергоринкуЯк у Європейському Союзі пропонують реформувати енергетичний ринок, дивіться на інфографіці.

Така поведінка імпортерів серйозно знизила фізичний імпорт газу в Європу. Так, за першу половину січня експорт «Газпрому» в далеке зарубіжжя впав на 40%.

Нагадаємо, Європа зіткнулася з рекордними цінами на енергоносії. Геополітична напруженість за східним кордоном ЄС і скорочення поставок газу з території Росії призводить до того, що ціни будуть надалі високими.

Раніше повідомляли, що у разі вторгнення Росії Україна зможе забезпечувати газом населення і важливі інфраструктурні об'єкти протягом тижня. Такий сценарій можливий при припиненні транзиту або руйнуванні трубопроводів.

США ведуть переговори з Катаром та іншими великими експортерами про постачання скрапленого газу в Європу.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: