Національне антикорупційне бюро затримало народного депутата України від фракції «Слуга народу» Сергія Кузьміних, який сам прийшов з адвокатом до приміщення органу. Раніше його оголосили в розшук.
Про це повідомляє прес-служба НАБУ та співрозмовники «Слово і діло» в органах правопорядку.
За інформацією «Слово і діло», нардепа затримали близько години тому в приміщенні НАБУ.
«Щойно НАБУ і САП затримали чинного нардепа за підозрою в одержанні 558 тисяч гривень неправомірної вигоди. Він перебував у розшуку у зв'язку з переховуванням від правоохоронців. Нардепу буде вручено клопотання про обрання запобіжного заходу», – інформують у бюро.
Пізніше у Спеціалізованій антикорупційній прокуратури повідомили, що нардепу Кузьміних сьогодні, 7 лютого, обиратимуть запобіжний захід о 15:00.
Як відомо, НАБУ викликало до себе нардепа Кузьміних на 29, 30 січня та 1 лютого, проте той не з'явився. Його адвокат повідомив, що підозрюваний перебуває в закладі охорони здоров'я. Однак жодних документальних підтверджень того, що політик не може покидати заклад слідству не було надано. Тому НАБУ знову викликало Кузьміних на 10:00 3 лютого, втім він знову не з'явився. Тож детектив оголосив його в розшук.
Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на одержанні неправомірної вигоди нардепа від СН Кузьміних. За даними слідства, він отримав 558 тисяч гривень за сприяння в укладенні контрактів між приватними компаніями і лікарнею у Житомирській області.
Детективи НАБУ не змогли затримати депутата, оскільки на це потрібен дозвіл слідчого судді. У нього провели слідчі дії, зокрема, обшуки. Пізніше генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру нардепу Кузьміних у зловживанні впливом. Вона зазначила, що депутата підозрюють у скоєнні кримінального правопорушення з використанням своїх службових повноважень і впливу. Йдеться про правопорушення в сфері медицини.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»