На території України у 2022 році пройдуть десять багатонаціональних навчань, у яких візьмуть участь кілька тисяч військових країн-членів НАТО. На фінансування витрат, пов'язаних із проведенням цих заходів, заплановано понад 50 млн гривень. На інфографіці «Слово і діло» – деталі майбутніх навчань.
Цілий рік в Україні тривають багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів Збройних сил. Тренування відбуваються на Яворівському полігоні, полігоні «Широкий лан», в акваторії Чорного та Азовського морів, військових аеродромах тощо. Участь беруть до 19 тисяч військових з України, країн НАТО та держав-учасниць програми «Партнерство заради миру».
Залучать до 50 літаків та вертольотів та близько 30 кораблів, катерів та суден.
До 12,5 тисяч українських та іноземних військових візьмуть участь у навчаннях «Об'єднані зусилля-2022». Буде задіяно до 90 літаків і вертольотів, до 70 катерів і кораблів.
Заплановані також традиційні українсько-американські навчання Rapid Trident. Тренуватимуться до 5 тисяч українських військових, до 1,5 тис. військових зі США, а також до 2 тисяч військових із країн НАТО та учасників програми «Партнерство заради миру».
Протягом березня-грудня відбуватимуться навчання Cossack mace-2022: до 3 тисяч українських військових, до 1,5 тис. військових з Великої Британії та близько тисячі військових НАТО та країн-учасниць програми «Партнерство заради миру». Залучать до 30 літаків і вертольотів, а також близько 11 кораблів і катерів.
Навчання відбуватимуться на кількох полігонах, військових аеродромах в Одесі, Миколаєві, Херсоні, Вінницькій області, на військово-морській базі «Південь», в акваторії Чорного та Азовського морів, портах та міжнародних аеропортах.
Україна також проведе спільні військові навчання з Угорщиною, Румунією, Словаччиною та іншими країнами НАТО. Загалом участь братимуть до 1,3 тисячі військовослужбовців.
У три етапи відбудуться українсько-польські військові навчання Silver Saber. Участь візьмуть до 5 тисяч людей, залучать близько 16 вертольотів та літаків, близько 10 кораблів та катерів.
Ще одні масштабні українсько-американські навчання – Sea Breeze. Буде близько 4 тисяч українських військових, до 1,5 тис. американських, а також близько 2 тисяч військових НАТО та країн програми «Партнерство заради миру».
Спільно з Румунією Україна проведе навчання Riverine – на річці Дунай, північно-західній частині Чорного моря, у портах Ізмаїла та Рені. Участь візьмуть близько 400 військових.
З Литвою, Польщею та Канадою заплановано навчання «Кленова арка». Буде задіяно до 3,7 тис. військових, близько 22 літаків і вертольотів.
До 500 військових візьмуть участь у навчаннях «Вікінг», які Україна проведе разом зі Швецією.
Нагадаємо, раніше «Слово і діло» проаналізувало можливості та оснащення Збройних сил України.
На інфографіці можна побачити, яку військову допомогу виділили Україні міжнародні партнери.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»