Національний банк ухвалив Постанову у зв'язку із оголошенням воєнного стану по всій території України. Передбачено ряд обмежень щодо зняття готівки, робота валютного ринку зупинена, крім продажу валюти клієнтам.
Про це повідомляють у НБУ.
У повідомленні йдеться, що банки забезпечують роботу відділень в безперебійному режимі в умовах відсутності загрози життю та здоров’ю населення.
Безготівкові розрахунки здійснюються без обмежень, а банкомати підкріплюються готівкою.
Наразі в Україні призупинили роботу валютного ринку, крім операцій продажу іноземної валюти клієнтами. НБУ зафіксував офіційний курс на 24 лютого 2022 року. При цьому, обмежили зняття готівки з рахунку в обсязі 100 тис. грн на день, не враховуючи виплати заробітної плати та соціальних виплат. Це також не стосується підприємств й установ, що забезпечують виконання мобілізаційних планів.
Видачу готівки в іноземній валюті, крім підприємств та установ, що забезпечують виконання мобілізаційних планів, заборонили.
Крім цього НБУ ухвалив:
- увести мораторій на здійснення транскордонних валютних платежів
- зупинити здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій за рахунками резидентів держави, що здійснила збройну агресію проти України;
- банкам-емітентам електронних грошей призупинити здійснення випуску електронних грошей, поповнення електронних гаманців електронними грошима, розповсюдження електронних грошей.
«Відповідні дії є необхідними для забезпечення надійного та стабільного функціонування фінансової системи країни та максимального забезпечення діяльності Збройних Сил України, а також безперебійної роботи об’єктів критичної інфраструктури», – додають у повідомленні.
Нагадаємо, російські війська вранці 24 лютого почали атакувати українські кордони.
Повідомляється про численні вибухи в Харкові, Маріуполі, Миколаєві, Одесі, Херсоні та Києві. Це сталося після того, як президент РФ Володимир Путін оголосив початок військової операції на Донбасі.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»