Війна Росії з Україною не лише ризикує обрушити глобальні продовольчі та енергетичні ринки, а й може мати серйозні наслідки у сфері клімату.
Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
Він нагадав, що на кліматичному саміті ООН було поставлено мету стримувати глобальне потепління в межах 1,5 градусів. Але тепер ця мета під загрозою, оскільки країни шукають альтернативи російським постачанням нафти та газу.
«Наслідки війни Росії в Україні ризикують перевернути глобальні продовольчі та енергетичні ринки із серйозними наслідками для глобального порядку денного в галузі клімату. У міру того, як великі економіки реалізують стратегію «все перераховане вище» для заміни російських викопних видів палива, короткострокові заходи можуть створити довгострокову залежність від викопних видів палива і закрити вікно до 1,5 °C», – заявив Гутерріш на конференції зі сталого розвитку.
«Країни можуть бути настільки поглинені негайним дефіцитом пропозиції викопного палива, що нехтують політикою скорочення його використання», – зазначив він.
Нагадаємо, раніше в ООН попередили, що війна в Україні порушує ланцюги поставок і спричиняє різке зростання цін на паливо, харчі та транспорт.
Організація Human Rights Watch, у свою чергу, заявила, що вторгнення Росії в Україну може посилити продовольчу кризу на Близькому Сході та Північній Африці.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»