Рада Євросоюзу офіційно затвердила шостий пакет санкцій проти росії. Обмежувальні заходи введено проти 18 компаній та 65 осіб, які так чи інакше причетні до російської агресії проти України.
Список опубліковано на сайті Ради ЄС.
У результаті санкції передбачають:
Заборону на купівлю, імпорт або передачу сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії. Поетапна відмова від російської нафти займе від 6 місяців для сирої нафти до 8 місяців для інших продуктів нафтопереробки. Тимчасовий виняток передбачено для імпорту сирої нафти трубопроводом до тих країн-членів ЄС, «які в силу свого географічного положення страждають від особливої залежності від постачання з росії».
Відключення від SWIFT Сбербанку, Московського кредитного банку, Россельхозбанка та Білоруського банку розвитку та реконструкції.
Припинення мовлення в ЄС трьох російських державних телеканалів – РТР-Планета, Росія-24 та Міжнародний ТВ-центр.
Розширення списку осіб та організацій, яких стосуються експортні обмеження щодо товарів та технологій подвійного призначення. Такі доповнення до списку включають як російські, і білоруські організації.
Заборона надання у росії бухгалтерських послуг, послуг зі зв'язків із громадськістю та консультаційних послуг.
Щодо персональних санкцій, то вони торкнулися зокрема 40 військовослужбовців 64-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади росії, які причетні до звірств у Бучі.
Під санкції потрапили також (найгучніші імена):
засновник «Яндекса» Аркадій Волож (на тлі цієї новини акції компанії почали падати, Волож оголосив, що залишає раду директорів та посаду генерального директора групи компаній);
голова Роскомнагляду Андрій Липов;
голова та його заступник окупаційної «адміністрації» Херсонської області Володимир Сальдо та Кирило Стремоусов, а також колаборанти Сергій Черевко, Тетяна Кузьмич;
гауляйтер Маріуполя Галина Данильченко;
члени сім'ї прессекретаря президента росії Дмитра Пєскова – дружина Тетяна Навка, діти Єлизавета та Микола;
ймовірна коханка путіна Аліна Кабаєва
пропагандист РІА Новини Петро Акопов (широку популярність отримав завдяки колонці «Наступление россии и нового мира», в якій написав, як «путін узяв на себе історичну відповідальність, вирішивши не залишати вирішення українського питання майбутнім поколінням»).
Нагадаємо, напередодні стало відомо, що до списку санкцій вирішили не включати патріарха Кирила. На цьому наполягала Угорщина.
Нагадаємо, 6 квітня США оголосили про новий пакет санкцій проти росії. Під обмежувальні заходи потрапили, зокрема, дочки Володимира Путіна.
Велика Британія також запроваджувала санкції, під дію яких потрапили дочки володимира путіна, а також міністра закордонних справ Сергія Лаврова.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»