Прем'єр-міністр оголосив надзвичайний стан на всій території Шрі-Ланки, а в західній провінції (там де знаходиться столиця) було введено комендантську годину. Це сталося після того, як утік президент Готабайя Раджапакса, і в країні спалахнула нова хвиля протестів.
Про це повідомляє ВВС.
Сьогодні протестувальники зібралися перед офісом прем'єр-міністра Шрі-Ланки Раніла Вікрамасінгхе, який став виконувачем обов'язків президента після втечі Раджапакса.
Вікрамасінгхе заявив, що піде у відставку після формування всепартійного тимчасового уряду, але жителі Шрі-Ланки хочуть, щоб він пішов негайно.
«Якщо надвечір ми не почуємо про відставку президента і прем'єр-міністра, нам, можливо, доведеться зібратися і захопити парламент чи іншу урядову будівлю», — заявив один із протестувальників.
Щоб розігнати натовп, поліція застосувала проти активістів біля офісу прем'єра сльозогінний газ. Але демонстранти продовжували чинити опір і пообіцяли продовжувати наступ.
Sri Lanka’s PM Ranil Wickremesinghe has declared a nationwide state of emergency and curfew in Western Province, effective immediately.
— Aaron Fernandes (@az_journalist) July 13, 2022
Everyone ordered indoors.
Reports of tear gas fired in other parts of Colombo. Demonstrators digging in at secretariat building @SBSNews pic.twitter.com/SaO0SeNCmP
Scenes outside the PM office #SriLanka pic.twitter.com/fTXX1Q7WY4
— Jamila Husain (@Jamz5251) July 13, 2022
Інші новини з Коломбо – натовп протестувальників увійшов до офісу державного телебачення, і мовлення національного телебачення Шрі-Ланки припинено.
Нагадаємо, що вранці стало відомо, що президент Шрі-Ланки Готабайя Раджапакса залишив країну. Сьогодні він мав офіційно піти у відставку.
Масові антиурядові протести продовжуються на Шрі-Ланці вже кілька тижнів на тлі масштабної економічної кризи.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»