Махінації з арештованим майном: ВАКС узяв під варту оцінювача

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання детектива НАБУ про арешту чергового підозрюваного у справі розтрати майна.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд узяв під варту оцінювача, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до махінацій з арештованим та переданим в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активами майном.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«25 липня 2022 року за клопотанням прокурорів САП та детективів НАБУ Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному у справі щодо розтрати арештованого майна АРМА на суму понад 426 млн грн. Суд підтримав позицію прокурора та застосував до оцінювача запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 300 прожиткових мінімумів, що складає 744 300 грн», – інформує прокуратура.

У разі внесення застави на підозрюваного буде покладено ряд процесуальних обов'язків, передбачених статті 194 Кримінального процесуального кодексу України.

За даними «Слово і діло», у справі махінацій з арештованим майном фігурувала компанія ТОВ «РМ Консалтинг» та її ексдиректор Микола Варуша. Саме ця фірма оцінювала вартість карбаміду, який продали за заниженою вартістю.

Раніше НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові АРМА Антону Янчуку та іншим у махінаціях із заарештованим майном. Як стверджують в НАБУ, арештоване майно передавали АРМА під приводом виконання судових рішень. Посадовці АРМА, своєю чергою, готували обґрунтування, що такими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані ДП «СЕТАМ». В свою чергу представники держпідприємства, учасники-змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії.

НАБУ та САП здобули докази щонайменше чотирьох епізодів такої протиправної діяльності упродовж 2019 року. А саме:

  • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, придбані свого часу для будівництва торговельних центрів мережі «Ашан», - реалізовано у 18 разів дешевше за ринкову вартість;
  • продаж 2,6 тис. тон піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині, заниження вартості більш ніж у 6 разів порівняно з ринковою;
  • продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду – майже в 5 разів дешевше за ринкові ціни;
  • продаж зерна, крупи та олійних культур – вчетверо дешевше за ринкову вартість.

Внаслідок продажу арештованого майна за заниженою вартістю лише в цих чотирьох епізодах завдано шкоди на понад 426 млн грн. З метою унеможливлення подальшої реалізації злочину НАБУ та САП ініціювали накладення арешту на згадані земельні ділянки та гроші, сплачені за річковий пісок.

Нагадаємо, з 2019 року НАБУ розслідує справу про незаконний продаж АРМА землі торговельних центрів мережі «Ашан». Також з 2019 року детективи і прокурори розслідують справу про продаж понад 4,5 тис. тон карбаміду, зерна, крупи та олійних культур. Щодо продажу піску теж відкрили справу в 2019 році.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: