Україна перебуває в активних переговорах щодо нової програми з Міжнародним валютним фондом. Більше чітке розуміння програми буде у вересні, а розпочати її бажано у листопаді.
Про це в інтерв'ю Forbes розповів голова Національного банку України Кирило Шевченко.
Глава Нацбанку зазначив, що у нинішній ситуації програма з МВФ це «не лише про гроші», а й бенчмарк для інших кредиторів.
«Так, ми перебуваємо в активних перемовинах. Нещодавно, наприклад, була зустріч премʼєр-міністра з керівником європейського департаменту МВФ. Єдина проблема – це час. Зараз у світі період відпусток, на відміну від нас. Але я очікую, що вже у вересні ми матимемо більш чітке розуміння щодо програми», – сказав Шевченко, зазначивши, що розпочати програму бажано вже у листопаді.
За його словами, у статуті МВФ немає заборони фінансувати країну, яка перебуває в стані війни, втім, такого досвіду Фонд ще не мав.
«Я думаю, близько 20 млрд доларів вистачить. Однак ми обговорюємо різні формати програми. Якщо на першому етапі це буде короткострокова програма з чітким фокусом на вирішення нагальних проблем з бюджетом і платіжним балансом, сума може бути меншою. Але тоді одразу треба проговорювати й наступний етап – більш довгострокову програму з фокусом на відновлення економіки та структурні реформи», – розповів Шевченко.
Нагадаємо, 8 серпня прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що Україна подала до МВФ офіційну пропозицію щодо нової спеціальної програми.
Також раніше стало відомо, що Україна веде переговори з МВФ щодо відстрочення виплат за держборгом.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»