«Сильна рука» чи демократія: опитування показало, чого хочуть українці на тлі війни

Читать на русском

58 відсотків українців вважають, що для країни зараз важливішим є сильний лідер, ніж демократична система управління.
president.gov.ua

Більше українців віддають перевагу ідеї сильної держави та керівництва, ніж демократії в країні. Також на тлі війни зростає запит суспільства на «сильну руку».

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного у липні на запит ОПОРИ.

Опитування показало: 58% громадян вважають, що для України зараз важливіший сильний лідер, ніж демократична система управління.

79% опитаних упевнені, що президент під час війни повинен мати можливість втрутитися у роботу парламенту та уряду для посилення оборони країни. Тільки 16% вважають, що під час війни важливо зберігати розподіл повноважень.

62% українців дотримуються думки, що на час війни навіть конструктивна критика влади є неприпустимою, а всі політики та партії мають об'єднатися. У той же час 32% все ж таки виступають за збереження політичної конкуренції – має бути конструктивна критика і можливість пропонувати альтернативні вирішення проблем.

Майже порівну розділилися думки опитаних щодо того, чи може влада порушувати закони, якщо це потрібно для прискорення перемоги у війні: 48% вважають, що влада повинна мати таку можливість, 41% – не можна порушувати закони за жодних обставин.

52% українців вважають, що після завершення воєнного стану потрібно зосередитися не на виборах, а на інших питаннях. Водночас 40% вважають, що після війни потрібно вчасно провести вільні та чесні вибори до центральних органів влади.

Нагадаємо, опитування WSJ та соціологічної компанії NORC показало, що переважна більшість українців вважають неприйнятним досягнення мирної угоди з росією шляхом поступки територій.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: