Навіщо ЗСУ супутник і чим він особливий: Притула відповів на головні питання

Читать на русском
Україна отримала і супутник, і доступ до бази даних сузір'я супутників. Після закінчення терміну доступу до бази супутник все одно залишається у власності України – до закінчення функціональності на орбіті.

Володіння супутником компанії ICEYE дозволяє Україні отримувати ексклюзивні знімки безперервно, незалежно від будь-яких погодних умов. Знімки допоможуть армії краще планувати операції.

Сергій Притула відповів на основні питання про супутник, який його благодійний фонд купив за 600 млн гривень, зібрані українцями.

«Володіння супутником компанії ICEYE дозволяє Україні отримувати ексклюзивні знімки безперервно, гарантовано та у режимі 24/7 за будь-яких погодних умов, попри дощ, сніг, туман, задимленість і пил, вдень та вночі. Ці знімки допомагають краще планувати операції, а отже, ефективніше нищити ворога. Згідно з угодою, українська сторона отримує і супутник, і доступ до бази даних сузір’я супутників. Коли спливе оплачений термін доступу до бази даних, цей супутник залишається у повній власності України — аж до закінчення терміну його функціональності на орбіті», – розповів Притула.

Розвідка США допомогла Україні зберегти ППО й авіацію та збити російський транспортник – NBCСША практично у режимі реального часу діляться з Україною розвідданими. Завдяки цьому Україна зберегла свою ППО та авіацію, а також збила російський транспортний літак.

Передбачено подальшу перереєстрацію супутника у відповідних реєстрах в Україні. Він наголосив, що власником супутника є Україна і саме українська сторона визначає, що і коли він знімає.

Супутник застрахований: якщо з ним щось станеться до закінчення гарантованого терміну експлуатації, компанія-продавець надасть Україні ідентичний супутник.

«На відміну від оптичного супутника, який може працювати тільки вдень та у чистому небі, SAR супутник діє як ліхтар — він «підсвічує» поверхню землі власними радіохвилями. Тому для зйомки неважливі перешкоди, ніч, хмари, дощ, туман, задимленість. SAR супутник «пробиває» все своїми радіохвилями. Супутник пролітає над нашою територією двічі на день», – розповів Притула про принцип роботи супутника.

Супутникові знімки України, наголосив він, отримує лише українська сторона. Один знімок може охоплювати площу до 225 квадратних кілометрів.

Міжнародні партнери справді надають Україні супутникові знімки, але із затримкою, зазначив Притула. Завдяки тому, що Україна викупила супутник, процес передачі даних з моменту знімку до його отримання військовими скоротиться до кількох годин.

Нагадаємо, напередодні Сергій Притула повідомив, що його фонд купив супутник за кошти, які українці збирали на «народні Байрактари». Безпілотники ж зрештою дісталися безкоштовно.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: