У Верховній раді назвали новий термін ухвалення євроінтеграційних законів

Читать на русском
Стефанчук додав, що всі необхідні законопроєкти вже було розроблено, причому деякі з них вже ухвалені в першому читанні або в цілому.
Слово і діло

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вважає, що до кінця осені 2022 року український парламент та інші суб’єкти європейської інтеграції зможуть виконати зобов’язання для початку переговорів про вступ України до Євросоюзу.

Про це Стефанчук заявив в ефірі загальнонаціонального телемарафону в неділю, 11 вересня.

«Я дуже сподіваюся, що буквально до кінця осені і парламент, і всі наші суб'єкти євроінтеграційного процесу виконають покладені на них зобов'язання. І я думаю, я дуже сподіваюся, що наприкінці року Україна буде готова до початку переговорного процесу про повноцінне членство в Європейському Союзі», – сказав голова ВР.

Стефанчук додав, що всі необхідні законопроєкти вже було розроблено, причому деякі з них вже ухвалені в першому читанні або в цілому.

Зеленський зателефонував голові Єврокомісії фон дер Ляєн: про що говорилиЗокрема, політики скоординували з фон дер Ляєн кроки з обмеження отримання Росією надприбутків від продажу нафти й газу.

Окремо спікер Верховної Ради прокоментував законопроєкт про національні спільноти: за його словами, він наразі перебуває на розгляді відповідних інституцій як Європейського Союзу, так і Ради Європи.

«Після того, як отримаємо відповідні висновки, ми одразу ж його реєструватимемо та вноситимемо до зали… Дуже сподіваюся, що ми якнайшвидше отримаємо висновки від європейських інституцій та зможемо проголосувати його у залі парламенту», – заявив він.

Згідно зі словами Стефанчука, законопроєкт «відповідає всім директивам ЄС» і передбачає заміну терміна «національна меншість» на термін «національна спільнота», який «об'єднує у собі нацменшини та корінні народи».

Нагадаємо, що Україна та ЄС уклали 5 угод, що наближають вступ до Євросоюзу.

Раніше Стефанішина назвала можливі терміни відкриття переговорів щодо членства України в ЄС.

Також напередодні Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про медіа, необхідний для початку переговорів про вступ України до Євросоюзу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: