САП на початку 2023 року скерує до суду справу «газової фірми оточення Порошенка»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання детектива НАБУ про встановлення стороні захисту строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 23 січня 2023 року скерує до суду кримінальне провадження про корупційну схему щодо отримання приватною компанією «Аркона Газ-Енергія» спеціального дозволу на видобуток газу у Полтавській області за заниженою вартістю, що завдало 196,8 млн грн збитків державі.

Стороні захисту обмежили строки на ознайомлення з матеріалами слідства саме до цієї дати, повідомляє «Слово і діло» з посиланням на ухвалу Вищого антикорупційного суду від 7 вересня.

«Задовольнити клопотання. Встановити стороні захисту, а саме: підозрюваному (Ігорю Мичку – ред) та його захиснику Вольваку Олександру Миколайовичу, підозрюваному (Олегу Зур'яну – ред) та його захиснику Пілявіну Глібу Вадимовичу, підозрюваній (Людмилі Кучмі – ред) та її захиснику Мазурку Дмитру Ігоровичу, підозрюваному (Володимиру Щербині – ред), підозрюваним (Юрію Ільницькому, Вадиму Кульчику – ред) та їх захиснику Радутному Олександру Едуардовичу, а також залученим цими підозрюваними захисникам, у випадку надання ними стороні обвинувачення документів, передбачених ч. 1 ст. 50 КПК України, строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні до 23 січня 2023 року, після спливу якого сторона захисту буде вважатись такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів вказаного кримінального провадження», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, слідство з'ясувало, що впродовж 2016 року ТОВ «Аркона Газ-Енергія» неодноразово і безуспішно зверталося до Державної служби геології та надр України щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону. Однак згодом склад власників компанії змінився – державні та місцеві органи влади переглянули своє ставлення до звернень ТОВ.

У квітні 2017 року Полтавська обласна рада погодила Держгеонадра надання ТОВ «Аркона Газ-Енергія» без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення родовища.

Після цього задіяні особи розподілили ролі і розробили план із заниження суми збору за видачу спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону. Вони використали показники проєктних видобутків газу і конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат, що не існують, у тому числі амортизаційні відрахування, у результаті чого встановили початкову ціну продажу спеціального дозволу у 3,8 млн грн. При цьому початкова вартість продажу спецдозволу мала б становити 200,6 млн грн.

Розрахункова різниця між фактично сплаченою вартістю збору та дійсною початковою ціною продажу спеціального дозволу на користування надрами дорівнює 196,8 млн грн, що і становить розмір збитків, завданих державному бюджету України.

Нещодавно фірма «Аркона Газ-Енергія» придбала за 8,6 млн доларів бізнес-група «Смарт-Холдинг» народного депутата Вадима Новинського. У цій же справі НАБУ викликало на допит колишнього народного депутата від фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Кононенка.

Раніше журналісти програми «Схеми» встановили, що компанія «Аркона Газ-Енергія» пов'язана з оточенням колишнього президента Петра Порошенка. За їх же даними, фірма за заниженою вартістю отримала спецдозвіл на видобуток газу на Полтавщині.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: