Ризик застосування росією ядерної зброї завжди є, але стан її ядерного потенціалу викликає питання.
Про це міністр оборони Олексій Резніков сказав в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».
«Ризики завжди є. Маючи такого сусіда з ядерним потенціалом, завжди є можливість, що він психоне. Наскільки це у відсотках? Я не берусь сказати. Чи залишилися у них носії? Так, лишилися. Його можна донести і «Іскандерами», і «Калібрами», і літаками. Якої вони якості та стану – у мене запитання», – сказав Резніков.
Він нагадав, що термін придатності ядерної зброї, яку Україна віддала росії, сплив у 1997 році.
«Якось я спілкувався з другим президентом Леонідом Кучмою, який вже завершував передачу Росії ядерної зброї. Він нагадав, що навіть якщо б цей ядерний потенціал не віддали, у 1997 році у нього закінчувався термін придатності. Його все-одно треба було списувати та утилізувати. Ми його весь віддали до росії. Тому запитання: а в якому стані цей мотлох у росії?» – сказав голова Міноборони.
Нагадаємо, західні спецслужби посилили спостереження для виявлення ознак того, що путін міг віддати російським військовим наказ про застосування ядерної зброї проти України.
У той самий час США вважають малоймовірним застосування тактичної ядерної зброї рф. Але ризик помітно вищий, ніж роком раніше.
На інфографіці «Слово і діло» можна подивитися, скільки боєголовок є у ядерних країн і скільки їх розгорнуто.
Крім того, ми розбиралися, в яких випадках країни можуть використати ядерну зброю.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»