Шведський учений Сванте Паабо став лауреатом Нобелівської премії з фізіології та медицини у 2022 році. Нагороду присудили за його відкриття щодо геномів вимерлих гомінідів та еволюції людини.
Про це йдеться на сайті премії.
«Завдяки своєму новаторському дослідженню Сванте Паабо зробив щось, здавалося б, неможливе: секвенував геном неандертальця, родича сучасної людини, що вимер. Він також зробив сенсаційне відкриття раніше невідомого гомініна Денисовського. Паабо також виявив, що передача генів походить від цих нині вимерлих гомінідів до Homo sapiens після міграції з Африки близько 70 тисяч років тому. Цей древній потік генів до сучасних людей має сьогодні фізіологічне значення, наприклад, впливаючи на те, як наша імунна система реагує на інфекції», – йдеться у релізі.
BREAKING NEWS:
— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 3, 2022
The 2022 #NobelPrize in Physiology or Medicine has been awarded to Svante Pääbo “for his discoveries concerning the genomes of extinct hominins and human evolution.” pic.twitter.com/fGFYYnCO6J
Основні дослідження Паабо породили нову наукову дисципліну – палеогеноміку. Виявляючи генетичні відмінності, які відрізняють всіх живих людей від вимерлих гомінідів, його відкриття забезпечують основу вивчення того, що робить нас унікальними людьми, заявили в Нобелівському комітеті.
Зазначимо, у Стокгольмі розпочався Нобелівський тиждень: 4 жовтня оголосять імена лауреатів Нобелівської премії з фізики, 5 жовтня – з хімії, 6 жовтня – з літератури, 7 жовтня – премії миру.
Нагадаємо, минулого року лауреатами Нобелівської премії з медицини стали дослідники зі США Девід Джуліус та Ардем Патапутян. Премію присудили за «відкриття рецепторів температури та тактильних рецепторів».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»