Як змінилися виплати пенсіонерам у 2022 році

Читать на русском

Попри війну, український уряд цього року виплачує у повному обсязі та навіть підвищує пенсії. На 2023 рік кошти на пенсії та їх індексацію також закладено. Щоправда, у цьому питанні, як визнав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, багато залежить від фінансової підтримки міжнародних партнерів. Як змінилися виплати пенсіонерам у 2022 році – на інфографіці «Слово і діло».

Нагадаємо, що в Україні 10,7 млн пенсіонерів, з яких 2,7 млн – працюють. Більшість пенсіонерів отримують виплати за віком, 13,9% – за інвалідністю, 5,86% – через втрату годувальника, 5,37% – за вислугу років, 0,6% – соціальні пенсії.

До початку повномасштабної війни встигли провести перерахунок пенсій для напрацездатних батьків, подружжя загиблих під час антитерористичної операції – мінімальну пенсію для них встановили на рівні 7,8 тисячі гривень. Це торкнулося 3,4 тисяч українців.

Також з 1 січня перерахували пенсії за інвалідністю особам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та пенсії із втрати годувальника – у середньому виплати зросли на 2,9 тисячі гривень.

Протягом року перерахували також виплати за інвалідністю внаслідок захворювань після аварії на Чорнобильській АЕС – пенсії для 4,1 тисяч осіб у середньому підвищили на 789,7 грн.

595 тисячам працюючих пенсіонерів пенсії у квітні підвищили в середньому на 168 грн.

У березні було проведено індексацію пенсій для 10,7 млн осіб – виплати проіндексували на 14%. Крім того, було проведено індексацію «військових» пенсій для 0,49 млн осіб – їх розмір у середньому збільшився на 787,2 грн.

З жовтня провели перерахунок пенсій, який торкнувся 2,8 млн українців у віці 65 років і старше і які мають необхідний страховий стаж (від 30 і 35 років для жінок та чоловіків відповідно) – підвищення становило в середньому на 231 грн.

Цього року також було встановлено компенсаційні виплати деяким категоріям пенсіонерів. Для 1,2 млн українців віком 70-75 років ввели щомісячну доплату у розмірі до 300 грн.

Для пенсіонерів віком понад 80 років (таких 1,35 млн) компенсаційна виплата становить до 500 грн, для громадян 75-80 років (таких пенсіонерів 860 тисяч) – до 400 грн.

З жовтня також змінився розмір мінімальної пенсії. Пенсіонерам, яким виповнилося 70 років зі страховим стажем щонайменше 35 років для чоловіків та 30 років для жінок, мінімальну пенсію підвищили до 3 тисяч гривень.

У пенсіонерів від 80 років зі стажем 25 років у чоловіків та 20 років у жінок розмір пенсії становить не менше 2,6 тисячі грн.

З 1 грудня зростуть пенсії через зростання прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, «Слово і діло» також розбиралося, як змінилися правила виплати житлових субсидій.

З 1 липня в Україні зріс прожитковий мінімум. Ми писали, як у зв'язку із цим змінився розмір соціальних виплат.

На інфографіці – які пенсійні системи працюють у країнах світу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: